Nákup minerálky zo sociálneho fondu

Organizácia tvorí sociálny fond. Na prevádzke má pitnú vodu. Prispieva len na stravné zo sociálneho fondu. Môže nakúpiť priamo zo sociálneho fondu minerálky v plnej cene a rozdať ich zamestnancom? Zo sociálneho fondu by sa uhradila plná cena minerálky, bez príspevku zamestnávateľa a zamestnanca.

tt_voda-pohare

 

V praxi sa štandardne pristupuje k danej problematike tak, že pokiaľ je zabezpečená pitná voda z vodovodu, na minerálku zamestnanec nemá priamy nárok – za predpokladu, že nejde o záťaž teplom. U zamestnávateľa by teda mohlo ísť o nedaňový náklad. V danom prípade má však spoločnosť zámer nakúpiť minerálne nápoje zo sociálneho fondu, čo sa v nákladoch neprejaví. Ak by sme mali riešiť v prvom rade povinnosť poskytnutia týchto nápojov, mali by sme zohľadniť nasledovné:...

Príspevok je skrátený. Celú odpoveď nájdete tu:

Nákup minerálky zo sociálneho fondu

 

Súvisiace právne predpisy

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace interné firemné predpisy

AUTOR

Ing. Nadežda Cígerová

DSC_3181___120x180.jpg

Poradca v oblasti daní a účtovníctva. Vyštudovaný odbor Účtovníctvo a Auditorstvo. Trinásťročná prax v ekonomickej sfére zahraničných podnikateľských subjektov v oblasti účtovníctva, financií s účasťou na implementovaní vnútropodnikových procesov (aj v rámci interného auditu kontroly kvality). Profesionálna znalosť anglického jazyka - pre komerčnú prax so zameraním na ekonomiku a manažment. Denne v rámci daňovej pohotovosti radí niekoľkým desiatkam našich zákazníkov.

Dátum publikácie

09.08.2017