Všetky články z rubriky MZDOVÁ KAVIAREŇ
168 výsledkov

Mzdová kaviareň

...
vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 24.5.2016

Ak máte nejasnosti v problematike prekážok v práci, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

tt_osetrenie-urazu.jpg

Dátum publikácie: 16.5.2016
Autor: Peter Martynek

Ako má zamestnávateľ postupovať, ak zamestnanec na služobnej ceste v zahraničí spadol a zlomil si nohu? Ide o pracovný úraz? Je potrebné nahlásiť úraz Inšpektorátu práce?

tt_praca-ucnov-v-tovarni.jpg

Dátum publikácie: 10.5.2016
Autor: Sociálna poisťovňa

Pred odchodom za prácou do zahraničia je potrebné zamedziť duplicitnému sociálnemu poisteniu.Po ukončení práce v zahraničí si odtiaľ prineste potvrdenie o sociálnom poistení 

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 9.5.2016
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak máte nejasnosti v problematike nároku na dovolenku, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

tt_fotograf.jpg

Dátum publikácie: 4.5.2016
Autor: Ing. Jana Barčíková

Autor (fotograf) vytvorí umelecké fotografie. Umelecké fotografie dá zväčšiť a bude ich predávať ako samostatné fotografie alebo ako orámované fotografie. Kde patrí takýto príjem? Ak do príjmov podľa Autorského zákona, má povinnosť vypracovať zmluvu podľa Autorského zákona? Bude to zmluva o vytvorení diela alebo o poskytnutí licencie?

iStock_000015199445XSmall.jpg

Dátum publikácie: 2.5.2016
Autor: JUDr. Eva Tináková (advokátska kancelária MAPLE & FISH)

Ako napísať zamestnancovi správu o tom, že písomné upozornenie porušenia pracovnej disciplíny chce zamestnávateľ zrušiť? Porušenie pracovnej disciplíny nemalo dopad na zamestnávateľa.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 25.4.2016
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak máte nejasnosti v problematike pravidelného a nepravidelného príjmu, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

tt_vcela.jpg

Dátum publikácie: 25.4.2016
Autor: Nadežda Cígerová

Zamestnávateľ chce v období chrípky poskytovať zamestnancom vitamínové balíčky. Ako má zamestnávateľ postupovať, aby sa toto plnenie považovalo za daňový výdavok a zamestnancom nebolo zdaňované?

tt_chlap-s-dazdnikom-nad-peniazmi (1).jpg

Dátum publikácie: 15.4.2016
Autor: TREXIMA Bratislava, spol. s r.o.

Priemerná hrubá mesačná mzda zistená na Slovensku v 4. štvrťroku minulého roka dosiahla hodnotu 987 EUR a jej medziročný nárast bol 3,35 %.

tt_mlady-muz-s-lupou.jpg

Dátum publikácie: 11.4.2016
Autor: Grafton Recruitment

Aktuálne oživenie pracovného trhu so sebou prináša nielen možnosť výberu a pracovného zaradenia kandidátov v rozličných pracovných odvetviach, ale aj príležitosť získania budúcej pracovnej pozície u atraktívneho zamestnávateľa. Ako však uchádzačov o prácu hodnotia samotní zamestnávatelia? Aké sú najväčšie nedostatky žiadateľov o prácu?

...