Všetky články z rubriky MZDOVÁ KAVIAREŇ
250 výsledkov

Mzdová kaviareň

...
tt_karty-s-vykricnikom.jpg

Dátum publikácie: 16.8.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Sociálna poisťovňa pripomína živnostníkom a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), aby nezabúdali včas a správne uhrádzať poistné a vyhli sa tak nedoplatkom. Neuhradenie poistného včas aj pre zábudlivosť či nepozornosť vedú k dlhu na poistnom.

tt_ludia-nastupuju-do-autobusu.jpg

Dátum publikácie: 7.8.2017
Autor: Ing. Tatiana Mičíková

Zamestnanci predkladajú vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty v mene euro. Aký kurz majú použiť pri prepočte sumy stravného z cudzej meny na menu euro a aký pri prepočte ostatných náhrad (ubytovanie, parkovanie, cestovné lístky...) platených v cudzej mene na menu euro. Aký bude kurz v prípade, ak sa preddavok neposkytne vôbec a aký v prípade, ak sa poskytne preddavok v eurách? Preddavok v cudzej mene spoločnosť neposkytuje.

ezisk-12-2014-041.jpg

Dátum publikácie: 19.7.2017
Autor: Grafton Recruitment Slovakia, s.r.o.

Firemná kultúra môže znížiť fluktuáciu zamestnancov.
Menej ako polovica slovenských firiem považuje podľa prieskumu personálnej agentúry Grafton Slovakia atmosféru na pracovisku a firemnú kultúru za dôležitú.
Ako docieliť spokojnosť zamestnancov bez navýšenia mzdy?

tt_zber-hrozna.jpg

Dátum publikácie: 7.7.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Sociálna poisťovňa upozorňuje študentov, ktorí majú záujem privyrobiť si popri štúdiu počas letných prázdnin na dohodu o brigádnickej práci študentov, že nemajú povinnosť platiť poistné, ak si uplatnia výnimku z platenia poistného. Princípom takejto výnimky je, že ak ich príjem z tejto dohody nepresiahne 200 eur mesačne, nebudú mať postavenie zamestnanca na účely dôchodkového poistenia.

Image12705.jpg

Dátum publikácie: 23.6.2017
Autor: Viera Kubanková

Ak máte nejasnosti v problematike ukončenia štúdia a nároku na daňový bonus, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Viery Kubánkovej.

tt_telefonne-sluchatko-s-otaznikom.jpg

Dátum publikácie: 21.6.2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková

Zamestnávateľ si uplatňuje do daňových výdavkov paušálne výdavky na telefónne poplatky vo výške 80 %. Zamestnávateľ má v internej smernici dohodnuté so zamestnancami poskytnutie mobilného telefónu aj na súkromné účely, a teda neuplatňuje zamestnancom toto ako nepeňažný príjem zamestnanca vo výplate. 

Stačí zamestnávateľovi interná smernica a nemusí skúmať skutočnú výšku súkromných a pracovných hovorov?

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 12.6.2017
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak máte nejasnosti v problematike uzatvárania dohôd o brigádnickej práci študentov, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

tt_obalka-kluc.jpg

Dátum publikácie: 12.6.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Poistenci Sociálnej poisťovne majú možnosť odosielať Sociálnej poisťovni podania elektronicky prostredníctvom svojich elektronických schránok.

tt_auta-na-dialnici.jpg

Dátum publikácie: 8.6.2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková

Jediný majiteľ a zároveň konateľ slovenskej s. r. o. je poľský občan. Nie je v spoločnosti zamestnaný ani si nevypláca odmeny za výkon funkcie – pracuje pre spoločnosť s cieľom dosiahnuť jej zisk. Chce, aby mu spoločnosť vyplácala cestovné náhrady za cesty, ktoré vykonáva pri práci pre spoločnosť. Miesto výkonu práce má určené vo Varšave. Ako mu má spoločnosť vyplácať diéty? Ktoré cesty sú aké? Ak vychádza stále z Varšavy, sú cesty v Poľsku cesty tuzemské podľa zákona o cestovných náhradách? Aké diéty mu má vyplatiť, ak cestuje na Slovensko a viac hodín z pracovnej cesty je na Slovensku?

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 29.5.2017
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak máte nejasnosti v problematike výpočtu nároku na dovolenku zamestnanca, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

...