Všetky články z rubriky MZDOVÁ KAVIAREŇ
350 výsledkov

Mzdová kaviareň

...
kalend_mzdov_uctov.jpg

Dátum publikácie: 13. 11. 2018
Autor: Bibiána Špániková

Pozrite si povinnosti mzdového účtovníka na mesiac december 2018 v prehľadnom kalendári, aby ste tak predišli prípadným sankciám za nedodržanie zákonom stanovených termínov. 

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 5. 11. 2018
Autor: Viera Kubanková

Ak sa chcete dozvedieť viac na tému skúšobná doba, položte otázku našej odbornej poradkyni Viere Kubankovej, ktorá vám rada odpovie.

kalend_mzdov_uctov.jpg

Dátum publikácie: 22. 10. 2018
Autor: Bibiána Špániková

Pozrite si povinnosti mzdového účtovníka na mesiac november 2018 v prehľadnom kalendári, aby ste tak predišli prípadným sankciám za nedodržanie zákonom stanovených termínov. 

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 16. 10. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak sa chcete dozvedieť viac na tému nárok na dovolenku za obdobie materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky, položte otázku našej odbornej poradkyni Ing. Jane Repáčovej, ktorá vám rada odpovie.

tt_jedlo-na-stole-v-kancelarii.jpg

Dátum publikácie: 9. 10. 2018
Autor: Ing. Tatiana Mičíková

Je daňovým nákladom príspevok 55 % na stravovanie, ktoré bolo poskytnuté dohodárom, aj keď nie sú zamestnancami na pracovný pomer?

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 28. 9. 2018
Autor: Viera Kubanková

Ak sa chcete dozvedieť viac na tému odstupné, položte otázku našej odbornej poradkyni Viere Kubankovej, ktorá vám rada odpovie.

tt_auto-na-kalkulacke.jpg

Dátum publikácie: 24. 9. 2018
Autor: Ing. Vladimír Ozimý

Ako je to s náhradou za použitie auta pri zahraničnej pracovnej ceste? Zamestnanec použije pri zahraničnej pracovnej ceste vlastné auto. Náhrada je na základe dohody o použití vlastného motorového prostriedku na pracovnú cestu medzi ním a zamestnávateľom na jeho žiadosť vo výške cestovného hromadného dopravného prostriedku. Zamestnanec použije auto pri ceste na letisko a späť. Sú to dva rôzne dni. Náhrada vo výške jednosmerného lístka je napr. 14 €. Zamestnanec nenechal auto na parkovisku pri letisku, ale po príchode na letisko s jeho autom odišla iná osoba (nie zamestnanec firmy) späť do miesta bydliska. V deň príletu táto osoba prišla vlastným osobným autom vyslaného zamestnanca preňho na letisko. Zamestnanec si nárokuje preplatenie čiastky 4 x 14 €, t. j. 56 €. Má nárok na uvedenú čiastku alebo mu zamestnávateľ môže preplatiť ako náhradu za auto iba čiastku 28 €, t. j. cesta tam a späť na letisko, ako keby išiel bežným hromadným dopravným prostriedkom?

kalend_mzdov_uctov.jpg

Dátum publikácie: 21. 9. 2018
Autor: Bibiána Špániková

Pozrite si povinnosti mzdového účtovníka na mesiac október 2018 v prehľadnom kalendári, aby ste tak predišli prípadným sankciám za nedodržanie zákonom stanovených termínov. 

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 17. 9. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak sa chcete dozvedieť viac na tému čerpanie náhradného voľna, položte otázku našej odbornej poradkyni Ing. Janke Repáčovej, ktorá vám rada odpovie.

tt_ruka-s-perom-monitor.jpg

Dátum publikácie: 14. 9. 2018
Autor: Sociálna poisťovňa

V prípade nedostupnosti elektronických služieb Sociálnej poisťovne (e-Služby) môže zamestnávateľ prihlásiť alebo odhlásiť zamestnancov formou predbežného prihlásenia/odhlásenia zamestnancov. Zamestnávateľ tak môže urobiť mobilnou aplikáciou, e-mailom, faxom alebo sms správou.

...