Všetky články z rubriky MZDOVÁ KAVIAREŇ
162 výsledkov

Mzdová kaviareň

...
vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 25.4.2016
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak máte nejasnosti v problematike pravidelného a nepravidelného príjmu, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

tt_vcela.jpg

Dátum publikácie: 25.4.2016
Autor: Nadežda Cígerová

Zamestnávateľ chce v období chrípky poskytovať zamestnancom vitamínové balíčky. Ako má zamestnávateľ postupovať, aby sa toto plnenie považovalo za daňový výdavok a zamestnancom nebolo zdaňované?

tt_chlap-s-dazdnikom-nad-peniazmi (1).jpg

Dátum publikácie: 15.4.2016
Autor: TREXIMA Bratislava, spol. s r.o.

Priemerná hrubá mesačná mzda zistená na Slovensku v 4. štvrťroku minulého roka dosiahla hodnotu 987 EUR a jej medziročný nárast bol 3,35 %.

tt_mlady-muz-s-lupou.jpg

Dátum publikácie: 11.4.2016
Autor: Grafton Recruitment

Aktuálne oživenie pracovného trhu so sebou prináša nielen možnosť výberu a pracovného zaradenia kandidátov v rozličných pracovných odvetviach, ale aj príležitosť získania budúcej pracovnej pozície u atraktívneho zamestnávateľa. Ako však uchádzačov o prácu hodnotia samotní zamestnávatelia? Aké sú najväčšie nedostatky žiadateľov o prácu?

tt_vydaj-jedla.jpg

Dátum publikácie: 4.4.2016
Autor: Ing. Iveta Kolenová

Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie pre zamestnancov dodávateľským spôsobom. Cena obeda bez DPH je 3,50 €. Po skončení mesiaca zamestnávateľ dostane faktúru za dodané obedy. Ako má správne stanoviť kalkuláciu ceny pre zamestnanca? Aký je postup pri účtovaní v podvojnom a v jednoduchom účtovníctve? Zamestnávateľ je platiteľom dane z pridanej hodnoty.

tt_zena-pracuje-nadcas.jpg

Dátum publikácie: 31.3.2016
Autor: Grafton Recruitment

Vývoj pracovného trhu zaznamenáva v posledných rokoch výrazný vzostup. Aj napriek tomu, že dopyt dosiahol úroveň predkrízového obdobia a trh práce zaznamenal od predchádzajúceho roka výrazné oživenie, ostáva na úradoch práce veľa kandidátov, ktorí sa snažia uplatniť na pracovnom trhu. Prečo je to tak? Aké bariéry vnímajú kandidáti pri hľadaní práce?

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Dátum publikácie: 30.3.2016
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak máte nejasnosti v problematike poukázania 2 % alebo 3 % zaplatenej dane, neváhajte sa opýtať našej odbornej poradkyne Ing. Jany Repáčovej.

tt_cloviecikovia-dvihaju-slovo-tax.jpg

Dátum publikácie: 28.3.2016
Autor: Finančná správa SR

Na podanie daňového priznania ostáva posledný týždeň. Do konca marca je potrebné nie len priznanie podať ale aj daň zaplatiť.

tt_novostavba-bytovky (1).jpg

Dátum publikácie: 22.3.2016
Autor: Ing. Ján Janíček

Vlastníčka bytu kúpila byt pre 8 rokmi. Finančné prostriedky na kúpu bytu si požičala v banke, kde je ručil brat. Banka trvala na tom, že musí mať počas splácania úveru 1/4 podiel na byte, 1/4 podiel bol zapísaný na katastri. Pred dvoma rokmi sa úver splatil a brat vrátil 1/4 podiel darovacou zmluvou svojej sestre. Zmluva bola zapísaná v katastri. Vlastníčka bytu predala byt v roku 2015 kúpnou zmluvou, ale zápis do katastra nastal v roku 2016. Je predaj bytu predmetom dane, musí vlastníčka bytu podať daňové priznanie?

banner_muz-a-zena_375x250.jpg

Dátum publikácie: 16.3.2016
Autor: Ing. Jana Repáčová

Ak je zamestnanec zamestnancom od 1. 5. 2015, môže si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku na celý rok alebo len alikvotnú časť za 8 mesiacov?

...