...
novela zakona o dani z prij.jpg

Dátum publikácie: 15.12.2017
Autori: Accace, Redakcia

Od 1. 1. 2018 prinášajú daňové zákony významné zmeny. Niektoré z nich sú už publikované v Zbierke zákonov.

tt_radio-aktual-logo.jpg

Dátum publikácie: 13.12.2017
Autor: Ing. Jana Repáčová

Dávame vám do pozornosti ďalší diel relácie na rádiu Aktual. V dnešnej časti naša odborná poradkyňa Janka Repáčová odpovie na otázky redaktorky týkajúce sa preradenia zamestnanca na inú prácu.

4a.jpg

Dátum publikácie: 13.12.2017

Ste nútení čeliť digitálnemu tlaku? Potrebujete zvýšiť svoje kompetencie? Ste nadšeným používateľom IT technológií? Je to vaše hobby, alebo konečne ste sa rozhodli živiť tým, čo vás baví a v neustále meniacom sa prostredí potrebujete kráčať s dobou?

informacia_mc.jpg

Dátum publikácie: 8.12.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Od nového roka 2018 sa mení minimálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre povinne poistené samostane zárobkovo činné osoby a osoby dobrovoľne poistené.

mc_2017-11_tt_noviny.png

Dátum publikácie: 6.12.2017

V uplynulom novembri sa s legislatívnymi zmenami "roztrhlo vrece". Prehľad si prečítajte v najnovších Mzdových novinách.

tt_radio-aktual-logo.jpg

Dátum publikácie: 1.12.2017

Predstavujeme vám novinku – naši odborní poradcovia sa vám budú každú stredu prihovárať z rádia Aktual a odpovedať na aktuálne témy z oblasti daní, miezd a personalistiky. Prvý príspevok z oblasti personalistiky je venovaný téme skončenia pracovného pomeru – forma skončenia, dôvody, podmienky...

vykaz_mzdov_uctovnictva.jpg

Dátum publikácie: 30.11.2017

Spoločnosť sa zlúčila s inou spoločnosťou, za rozhodný deň bol určený 14. 9. 2017. Spoločnosť mala 2 zamestnancov, ktorí delimitačným protokolom prešli na nástupnícku spoločnosť. Kto spracováva mzdy zamestnancov za 9/2017 a ako je to s výkazmi do Sociálnej poisťovne, zdravotnej poisťovne a Prehľadom na daňový úrad, t. j. kto ich posiela?

hlasenie_vyuc_dane.jpg

Dátum publikácie: 29.11.2017

Tlačivo hlásenia sa za zdaňovacie obdobie 2017 nemení, nastala však zmena, ktorá má vplyv na vyplnenie hlásenia. Pomôže vám k tomu nasledovné poučenie na vyplnenie hlásenia o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné plnenie alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, o zrazených preddavkoch na daň, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse, ktoré podáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane za zdaňovacie obdobie.

mzdy_pre_zaciatoc2017.jpg

Dátum publikácie: 27.11.2017
Autor: Júlia Pšenková

Video prínosné pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť viesť mzdovú agendu – vypočítať mzdy, odvody, vypĺňať tlačivá a výkazy súvisiace s evidenciou zamestnancov, s poisťovňami a daňovým úradom.

Je určené pre začínajúcich mzdových účtovníkov, ale aj pre pokročilých mzdárov, pre majiteľov firiem, vedúcich manažérov alebo personálnych manažérov, ktorí rozhodujú o vzdelávaní vo firmách.

tt_ochrana-osobnych-udajov-nove-videa.jpg

Dátum publikácie: 23.11.2017
Autor: JUDr. Marcela Macová, PhD.

Vzhľadom k tomu, že od mája nasledujúceho roka prichádza do platnosti nový zákon o ochrane osobných údajov, spracovali sme pre vás túto tému do niekoľkých videí. Zaoberajú sa napr. internými predpismi a bezpečnostnými opatreniami, poverením zodpovednej osoby, poučením zodpovednej osoby, náležitosťami súhlasu a iným.

 
...
vzdelavanie
/res/mc-top-dot.png

Aktuality