...
Image29807.jpg

Dátum publikácie: 21.8.2017
Autor: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Od 1. februára 2018 sa zmierňujú podmienky pre výplatu starobného a predčasného starobného dôchodku z II. piliera formou programového výberu a dočasného dôchodku.

tt_tlacivo-na-klavesnici.jpg

Dátum publikácie: 15.8.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Mesačný výkaz poistného a príspevkov sú zamestnávatelia povinní zasielať za všetkých zamestnancov, ktorým trvá pracovný pomer a ktorých evidujú v stave zamestnancov.

blended-learning.jpg

Dátum publikácie: 14.8.2017

Trendy vo firemnom vzdelávaní sa posúvajú k čoraz efektívnejším metódam...

tt_voda-pohare.jpg

Dátum publikácie: 9.8.2017
Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Organizácia tvorí sociálny fond. Na prevádzke má pitnú vodu. Prispieva len na stravné zo sociálneho fondu. Môže nakúpiť priamo zo sociálneho fondu minerálky v plnej cene a rozdať ich zamestnancom? Zo sociálneho fondu by sa uhradila plná cena minerálky, bez príspevku zamestnávateľa a zamestnanca.

mzd_noviny_obr2017.png

Dátum publikácie: 8.8.2017

Ponúkame vám najnovší prehľad z daňovej a mzdovej legislatívy v júlovom vydaní Mzdových novín.

tt_zena_dieta_skolka.jpg

Dátum publikácie: 4.8.2017

Vybraný príklad z praxe: Zamestnankyňa si čerpala materskú dovolenku, následne rodičovskú dovolenku, ktorá jej končí v januári 2018. Následne by sa mala vrátiť do práce, avšak chce nastúpiť do práce až v septembri 2018, teda začiatkom nového školského roka. Ako má zamestnávateľ vykryť obdobie od januára 2018 do 31. 8. 2018, pretože nárok na predĺženú rodičovskú dovolenku nemá a zostatok dovolenky tiež nemá?

schranka.jpg

Dátum publikácie: 2.8.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

List, v ktorom Sociálna poisťovňa oznamuje samostatne zárobkovo činným osobám vznik, pokračovanie poistenia a výšku poistného, resp. zánik povinného nemocenského a dôchodkového poistenia, dostali v júli aj tie SZČO, ktoré majú sociálne poistenie prerušené alebo majú vylúčenú povinnosť platiť poistné.

exek_zrazky.jpg

Dátum publikácie: 1.8.2017
Autor: Viera Kubanková

Zamestnávateľ zamestnal od 1. 4. 2017 zamestnanca, ktorý má viacero exekúcií, o ktorých sa zamestnávateľ dozvedel od jeho predchádzajúceho zamestnávateľa. Ako má zamestnávateľ zaradiť do poradia jednotlivé exekúcie?

vykric.jpg

Dátum publikácie: 28.7.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Sociálna poisťovňa vyzýva svojich občanov, aby sledovali platenie odvodov na svoje sociálne poistenie a nestali sa tak nedobrovoľne dlžníkmi Sociálnej poisťovne.

tt_svetozname-stavby.jpg

Dátum publikácie: 26.7.2017
Autor: Sociálna poisťovňa

Študenti stredných a vysokých škôl, ktorí sa chystajú študovať v zahraničí, nemajú voči Sociálnej poisťovni žiadne prihlasovacie, oznamovacie ani odvodové povinnosti, okrem dvoch špecifických prípadov.

...
vzdelavanie
/res/mc-top-dot.png

Aktuality