Ako najlepšie vyriešiť prácu s podnikateľskými príjmami a výdavkami | Inzercia

Ako živnostník síce nepotrebujete nevyhnutne podnikateľský účet, no ak realizujete množstvo operácií a prípadne aj zamestnávate nejakých ľudí, bez účtu to už dnes nejde.

Dátum publikácie:9. 6. 2021

Aj keď to zákon neprikazuje, určite je výhodnejšie a aj prehľadnejšie oddeľovať súkromné a podnikateľské peniaze. Práca s hotovosťou išla v posledných rokoch výrazne do úzadia a v prípade, že aj zamestnávate ľudí alebo si ich najímate na dohodu na niektoré práce, bez účtu to už v podstate ani nejde.

Prijímať peniaze z podnikania na podnikateľský účet prináša nejednu výhodu, pričom tá základná, hygienická, určite spočíva v komforte a prehľadnosti. Navyše, u mnohých obchodných partnerov bankový účet zvyšuje samotnú dôveryhodnosť živnostníka.

Používanie živnostenského účtu je teda logickým vyústením podnikania s výhľadom na ďalší rast samotného podnikania.

Živnostenský účet ako efektívny nástroj

Pokiaľ využívate na podnikanie súkromný účet, môže vám to priniesť mnohé komplikácie spojené s neprehľadným účtovníctvom, daňovou kontrolou alebo aj s prípadným čerpaním úveru. Navyše, súkromný účet je zväčša orientovaný na bežné úhrady, platby kartou či základné používanie digitálnych služieb, živnostník má však aj ďalšie iné potreby a očakávania.

V Tatra banke preto vyskladali pre všetkých živnostníkov ako i ľudí pôsobiacich v slobodných povolaniach na mieru ušitý Živnostenský účetTB.

Živnostník v rámci neho môže neobmedzene platiť cez internet banking či mobilnú aplikáciu, má neobmedzené množstvo automatizovaných transakcií, medzi ktoré patria napríklad aj prijaté či pravidelne odchádzajúce platby. Živnostník tiež môže neobmedzene platiť debetnou kartou Visa, vyberať a vkladať na účet cez sieť bankomatov Tatra banky a navyše, neobmedzene môže vyberať aj v zahraničí z bankomatov skupiny Raiffeisen bank International AG. Samozrejmosťou sú aj neobmedzené výpisy z účtu na e-mail či push notifikácie o pohyboch na účte prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka.

Nadstavbové benefity ako reakcia na potreby živnostníka

Aby Tatra banka dostatočne naplnila individuálne očakávania rôznych živností a slobodných povolaní, ponúka teraz zaujímavé benefity pre všetkých, ktorí si v Tatra banke otvoria nový Živnostenský účetTB.

Medzi tie najzaujímavejšie patrí POS terminál na 12 mesiacov bez poplatku a fakturačný softvér tiež na 12 mesiacov bez poplatku. Navyše, živnostník má možnosť hneď získať aj lízingové financovanie do 35 000 EUR bez poplatku a to aj na jazdené vozidlo.

Živnostenský účetTB má podnikateľ v Tatra banke na 12 mesiacov bez poplatku automaticky a po uplynutí tejto doby tiež, ak na účet bude chodiť každý mesiac aspoň 500 EUR bezhotovostne.

Živnostenský účet bez poplatku

Poznámky pod čiarou:

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.