Posledné dávky v nezamestnanosti za predĺžené obdobie Sociálna poisťovňa vyplatí v septembri

31. augusta 2020 sa skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti.

Dátum publikácie:9. 9. 2020
Autor:Sociálna poisťovňa

podpora v nezamestnan

31. augusta 2020 sa skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti. Znamená to, že sa končí aj predĺžené vyplácanie dávky v nezamestnanosti a posledné dávky za predĺžené obdobie (za mesiac august) Sociálna poisťovňa vyplatí v septembri. Pandemickú dávku v nezamestnanosti poberali tí poistenci, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie v období krízovej situácie (začiatok krízovej situácie od 12. marca 2020) a zostali v evidencii uchádzačov o zamestnanie z dôvodu sťažených podmienok pri hľadaní zamestnania počas krízového obdobia.

Sociálna poisťovňa predlžovala podporné obdobie v nezamestnanosti štyrikrát. Prvé, druhé, tretie a aj štvrté predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti uplynulo najneskôr 31. augusta 2020. Ak teda napríklad štvrté predĺženie skončilo napríklad 3. augusta 2020, od 4. augusta 2020 do 31. augusta 2020 poistenec už nárok na ďalšie predlžovanie podporného obdobia v nezamestnanosti nemal. Poistencom, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie 31. augusta 2020 alebo uplynie až po tomto dátume, sa poberanie dávky v nezamestnanosti predlžovať nebude.

Sociálna poisťovňa pripomína, že poistenci si už môžu uplatniť nárok na dávku v nezamestnanosti spoločne so žiadosťou o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie priamo na úrade práce.

Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 101/2020 Z. z. o predĺžení podporného obdobia v nezamestnanosti počas trvania mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19

 

Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 186/2020 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 101/2020 Z. z. 

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace dôvodové správy

Súvisiace aktuality

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 461/2003 Z. z. Zákon o sociálnom poistení
  • 101/2020 Z. z. Nariadenie vlády o predĺžení podporného obdobia v nezamestnanosti v súvislosti s ochorením COVID-19
  • 186/2020 Z. z. Novela nariadenia vlády o predĺžení podporného obdobia v nezamestnanosti v súvislosti s ochorením COVID-19

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.