Vzory tlačív podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov pre rok 2019

Vzory tlačív, ktoré vydalo Ministerstvo financií SR pre rok 2019 podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti.

Dátum publikácie:3. 12. 2018

tt_tlacivo-na-klavesniciNa portáli Mzdového centra nájdete postupne už aj najnovšie editovateľné vzory potvrdení a tlačív, ktoré vydalo Ministerstvo financií SR pre rok 2019:

 

1. Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie 2018

Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, najneskôr do 31. marca 2019.

 

2. Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, poskytnutých jednotlivým zamestnancom za zdaňovacie obdobie 2018 (spolu s poučením na vyplnenie hlásenia a potvrdením o podaní hlásenia)

Hlásenie podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov za príslušné zdaňovacie obdobie je povinný podať zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, správcovi dane do konca apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré podáva hlásenie podľa § 39 ods. 9 písm. b) zákona o dani z príjmov. Hlásenie za kalendárny rok 2018 sa podáva do 30. apríla 2019.

 

3. Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancom vyplatil, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse (2019) (spolu s poučením na vyplnenie prehľadu a potvrdením)

Prehľad je podľa § 39 ods. 9 písm. a) zákona o dani z príjmov povinný podať daňovník (zamestnávateľ) správcovi dane do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho mesiaca (§ 49 ods. 2 zákona o dani z príjmov), za ktorý sa prehľad podáva. Prehľad musí zamestnávateľ predložiť daňovému úradu na tlačive určenom MF SR.

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.