Zoznam prác a pracovísk zakázaných mladistvým zamestnancom – VZOR SMERNICE

Smernica zahŕňa zoznam prác a pracovísk zakázaných mladistvým zamestnancom, ale napr. aj postup pri hodnotení rizík prác a pracoviska, podmienky zamestnávania mladistvých, pracovnoprávne vzťahy a ié. 

Dátum publikácie:13. 9. 2020

tt_zakazane-prace

Interná smernica o aplikácii NV SR č. 286/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov, ktorým sa ustanovuje:

  • zoznam prác a pracovísk, ktoré sú zakázané MLADISTVÝM ZAMESTNANCOM,
  • povinnosti zamestnávateľov pri zamestnávaní mladistvých zamestnancov.

1. Účel

Tento dokument obsahuje návod, ako postupovať pri aplikácii nariadenia vlády SR č. 286/2004 Z. z., ktorým sa ustanovuje zoznam prác a pracovísk, ktoré sú zakázané mladistvým zamestnancom a ktorým sa ustanovujú niektoré povinnosti zamestnávateľom pri zamestnávaní mladistvých zamestnancov.

2. Platnosť

Zoznam zakázaných prác a pracovísk je záväzný pre všetky osoby, ktoré sú v pracovnom alebo inom obdobnom pomere k zamestnávateľovi. V primeranom rozsahu sa vzťahuje i na osoby, ktoré sa s vedomím zamestnávateľa zdržujú na jeho pracoviskách (ďalej len „zamestnanci") a musia byť s ním riadne a preukázateľne oboznámené.

 

Smernica na stiahnutie a ďalšiu úpravu:

Zoznam prác a pracovísk zakázaných mladistvým zamestnancom

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace vzory zmlúv a právnych podaní

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.