Počet vyradených webstránok s nelegálnym hazardom sa zvyšuje

Daniari už podnikli patričné opatrenia voči 587 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Subjekty, ktorým zaslali oficiálnu výzvu, majú desať dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili.

Dátum publikácie:31. 10. 2018
Autor:SITA a.s.

SITA | 31.10.2018

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je v súčasnosti 165 webstránok. Z dôvodu ukončenia zakázanej ponuky však finančná správa mohla zo zoznamu vyradiť už 118 subjektov. Tie už nelegálny hazard neposkytujú. Informovala o tom finančná správa.

Daniari už podnikli patričné opatrenia voči 587 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Subjekty, ktorým zaslali oficiálnu výzvu, majú desať dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Celkovo už na základe výzvy finančnej správy ukončilo svoju činnosť 262 z nich. Ešte pred zaslaním výzvy tak urobilo 24 subjektov.

Súd na základe žiadosti finančnej správy navyše vydal už 13 príkazov na zamedzenie vykonania platobnej operácie v prospech účtov nelegálnych prevádzkovateľov (zablokovanie účtu). Súd taktiež vydal 104 príkazov na zamedzenie prístupu k webovému sídlu s nelegálnym obsahom (zablokovanie webstránky).

Za prevádzkovanie zakázaných ponúk hrozí pokuta až do výšky 500 tis. eur. Využívanie nelegálnych webových sídiel však môže podľa finančnej správy spôsobiť problémy aj ich používateľom. Finančná správa preto upozorňuje občanov, že klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí.

Kontrola nelegálneho hazardu sa dostala do kompetencie finančnej správy na základe novely zákona o hazardných hrách, ktorá upravila podmienky dozoru nad poskytovaním internetových hazardných hier. Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v zmysle zákona v júli minulého roku. Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete je verejne dostupný na portáli finančnej správy v časti "Hazardné hry".

 

© 2018, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace dôvodové správy

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner