Podcasty na témy personalistiky, miezd a daní

Podcasty na rôzne témy, ako napr. Novela Zákonníka práce v čase koronakrízy, druhy príjmov FO v daňovom priznaní, príspevok na nájomné pre zatvorené prevádzky.

Dátum publikácie:27. 7. 2020

Vydavateľstvo Poradca podnikateľa priebežne nahráva voľne dostupné podcasty na rôzne témy a aj týmto spôsobom chce podať pomocnú ruku našim zákazníkom a aj ostatným čitateľom. 

V nahrávkach nájdete odpovede na rôzne otázky, ktoré sú zaujímavé aj pre zákazníkov Mzdového centra. 

Novely Zákonníka práce v súvislosti s pandémiou

V aktuálnej epizóde nám odborná poradkyňa pani Viera Kubánková zosumarizuje viacero bodov, ktorými sa novelizoval Zákonník práce v súvislosti s pandémiou. Ako je to s čerpaním dovolenky, prekážkami na strane zamestnávateľa, ktoré sú aktuálne dôležité termíny a spomenieme tiež najčastejšie otázky zamestnávateľov v tejto súvislosti - napríklad otázky so zamestnávaním študentov v spojení s daňovým bonusom a ďalšie.

 

Pre spustenie podcastu kliknite tu:

 

Príspevok na nájomné pre zatvorené prevádzky

Finančná podpora od štátu počas neľahkého obdobia by určite potešila každého, ale pre nie je určená pre všetkých.

Aké podmienky je potrebné splniť, aby firma získala príspevok na nájomné? Na aké priestory je možné získať príspevok? Komu sa môže dotácia a ako poskytnúť? V akej výške bude možné dotáciu poskytnúť? Kto nemôže požiadať o dotáciu? Ako je potrebné podať žiadosť?

Z dôvodu pandémie koronavírusu museli mnohí podnikatelia a firmy zatvoriť svoje prevádzky.Od začiatku protipandemických opatrení mnohých zaujímalo, akým spôsobom budú musieť platiť prenájom priestorov, ktoré nemôžu využívať. Vláda v prvej dekáde júna schválila ďalšiu formu podpory, a to príspevok na nájomné pre zatvorené prevádzky. Uvedieme si aj konkrétne príklady – počúvajte dnešnú epizódu s odbornou poradkyňou Daňovej pohotovosti pani Zuzanou Uríkovou.

 

Pre spustenie podcastu kliknite tu:

 

Rôzne druhy príjmov FO v daňovom priznaní

Epizóda Daňovej a Mzdovej pohotovosti v podcaste PP. Núdzový stav skončil 13.6.2020 polnocou, avšak mimoriadna situácia, vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020, trvá naďalej. Okrem iného to znamená, že nemáme zatiaľ presný termín podania daňových priznaní pre FO ani PO. V štúdiu sme sa preto rozprávali o rôznych druhoch príjmoch fyzických osôb, ktoré sa môžu vyskytnúť v daňovom priznaní.

Vysvetľujeme pojem fyzická osoby z daňového pohľadu, rozdiely v daňových tlačivách pre FO, typ A a typ B, rôzne typy príjmov ako príjem z podnikania, zo závislej činnosti, z cenných papierov, či z prenájmu špecifiká pri zdaňovaní príležitostných príjmov – príklad zdaňovania príležitostného prenájmu automobilu možnosti odpočítania daňovej straty v daňovom priznaní za rok 2019 a ozrejmujeme, ktoré dividendy spadajú pod inštitút zrážkovej dane a za akých podmienok.

Uvedené praktické príklady a vysvetlenia dnes podáva pani Nadežda Cígerová, odborníčka portálu www.danovecentrum.sk.

 

Pre spustenie podcastu kliknite tu:

 

 

Podcasty moderuje naša dvorná moderátorka Michaela Pastorková - Závodná.
Poradca podnikateľa sa za 30 rokov svojej existencie stal synonymom pre spoľahlivé informácie a služby z oblasti legislatívy a ekonomiky. Sledujte nás na Facebooku alebo Instagrame a v prípade, že chcete dostávať aktuálne novinky a získať iné bonusy, registrujte sa na www.zakon.sk.

Poznámky pod čiarou:

 

 

Pokračovanie článku je súčasťou predplateného prístupu.

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Funkcie

Partner