Všetky články z rubriky
294 výsledkov

...
dochod vek.jpg

Úprava dôchodkového veku podľa novely schválenej v NR SR dňa 24. 9. 2020.

pandemic OCR novela.jpg

Novela zákona o sociálnom poistení č. 258/2020 Z. z. upravila nárok na pandemické ošetrovné.

Logo_Spravodajstvo

Opatrenia vlády v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 v oblasti daní a účtovníctva sa rušia ku koncu septembra. Ide najmä o podanie daňových priznaní a zaplatenie daní.

helena_gajdosova-uniag_sk.jpg

Spoločnosť Poradca podnikateľa ako najväčší vzdelávací a vydavateľský dom slávi tento rok 30. výročie.

tt_zakazane-prace.jpg

Smernica zahŕňa zoznam prác a pracovísk zakázaných mladistvým zamestnancom, ale napr. aj postup pri hodnotení rizík prác a pracoviska, podmienky zamestnávania mladistvých, pracovnoprávne vzťahy a ié. 

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac o téme daňový bonus, položte otázku našej odborníčke na mzdy a personalistiku Viere Kubankovej v online rozhovore dňa 17. 9. 2020 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

podpora v nezamestnan.jpg

31. augusta 2020 sa skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti.

poistne august.jpg

Živnostníci a ostatné SZČO si už nemôžu uplatniť výnimku – odklad platenia poistného za august 2020 tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.

korona_PN.jpg

Nárok na pandemické nemocenské po 1. septembri má poistenec, ktorý je počas krízovej situácie uznaný dočasne práceneschopným z dôvodu nariadeného karanténneho opatrenia alebo izolácie. 

back to school.jpg

V prípade detí, ktoré sú školopovinné, t. j. sú žiakmi škôl, rodič nemôže od septembra svojvoľne nechať dieťa doma, ak sa obáva pandémie, keďže by tým porušil školský zákon. 

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.