Všetky články z rubriky Aktuality
39 výsledkov

Aktuality

Mzdové porovnanie slúži na zistenie úrovne odmeňovania voči konkurencii, resp. celej SR. Umožňuje personalistom nastaviť výšku a štruktúru miezd aspoň na úroveň okolitých podnikov s cieľom predísť zbytočným odchodom skúsených pracovníkov pre „pár eur“.

Spoločnosť TREXIMA Bratislava ponúka unikátnu možnosť vypracovania komplexného porovnania mzdových a pracovných podmienok vo vašej spoločnosti.

Logo_Spravodajstvo

Potom nebude musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 1. apríla 2019, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2018 presiahli sumu 1 915,01 eura.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac k téme ročného zúčtovania dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2018, položte otázku našej odbornej poradkyni Viere Kubankovej v online rozhovore dňa 14. 2. 2019 od 13,00 hod. do 14,00 hod.

tt_nove-videoskolenia-nemazat.jpg

Videoškolenie zamerané na uplatnenie nezdaniteľnej časti na daňovníka, na manželku, na doplnkové dôchodkové sporenie a uplatnenie daňového bonusu na deti či ročné zúčtovanie dane.

rekreacia ziadost.jpg

Zákonom č. 347/2018 Z. z., ktorým sa menil a dopĺňal zákon o podpore cestovného ruchu a dopĺňali niektoré zákony, bol s účinnosťou od 1. januára 2019 v súvislosti so zavedením príspevku na rekreáciu novelizovaný aj Zákonník práce.

mc_2019-01_tt_noviny.png

Súhrn noviniek zo Zbierky zákonov, z Finančného spravodajcu, zo Sociálnej poisťovne a ostatné zaujímavosti za január 2019.

Logo_Spravodajstvo

Výška mesačného preddavku na poistné na zdravotné poistenie sa SZČO a samoplatiteľom mení vždy k 1. januáru kalendárneho roka.

februar_titul_ 375x250_mzdari.png

Poznáte to. Výplaty, odvody, dochádzky, dovolenky, PN-ky... A to je len zlomok toho, s čím sa musí popasovať každý mzdár. Nehovoriac o sústavných zmenách a novinkách v zákonoch. So softvérom od KROSU v tom však nie ste sami. Zjednodušte si život šikovnými funkciami a legislatívu nechajte na nás.

dan_zahranicie.jpg

Ako zdaniť príjem v prípade, ak bol zamestnanec v roku 2018 zamestnaný na Slovensku a následne aj v ČR?

Partner