Všetky články z rubriky
335 výsledkov

...
Logo_Spravodajstvo

Rovnako ako v prvej vlne je výška dotácie rovnaká ako zľava, ktorú poskytne prenajímateľ. Dlžnú sumu musia nájomcovia prenajímateľom začať splácať nasledujúci mesiac po skončení mimoriadnej situácie, najneskôr však od apríla budúceho roka.

smernica dovolenka.jpg

Smernica upravuje práva a povinnosti zamestnávateľa a jeho zamestnancov súvisiace so vznikom nároku zamestnancov na dovolenku a podmienky čerpania dovolenky.Cieľom je bližšie špecifikovať príslušné ustanovenia Zákonníka práce podľa osobitných podmienok, ktoré sa uplatňujú u zamestnávateľa, a tak zabezpečiť plnenie povinností na báze dobrých vzájomných vzťahov. 

juraj kocis home off.jpg

Webinár sa zameria na základné pojmy, práva a povinnosti, BOZP, stravovanie a iné aspekty práce z domu.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac o rodičovskej dovolenke muža, položte otázku našej odborníčke na mzdy a personalistiku Ing. Jane Repáčovej v online rozhovore dňa 26. 11. 2020 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

soc poist szco2021.jpg

Nový minimálny a maximálny vymeriavací základ na sociálne poistenie pre SZČO a minimálne poistné pre povinne poistenú SZČO na rok 2021.

Logo_Spravodajstvo

Príprava právnej normy súvisí s koncepciou zavedenia režimu skrátenej pracovnej práce 'kurzarbeit' do slovenského právneho poriadku.

tt_100-eur (1).jpg

Novela s účinnosťou od 31. 10. 2020 určuje podmienky nároku na 13. dôchodok, výpočet sumy podľa vzorca uvedeného v prílohe novely, deň splatnosti 13. dôchodku. 

home off.jpg

V súčasnej situácii je práca z domu čím ďalej, tým viac rozšírená. V Zákonníku práce je režim práce z domu zatiaľ upravený len okrajovo, od marca by však mala novela priniesť zmeny aj do tejto oblasti.

prevadzkaren.jpg

Odpovede na otázky, čo presne sa považuje za prevádzkareň, združenú prevádzkareň a aké povinnosti vyplývajú pri jej otvorení alebo zrušení.

podcast_logo-stvorec.jpg

Odpovede na otázky, napr. kedy môže zamestnávateľ uplatniť prekážku v práci, ktoré sú najčastejšie prípady poskytnutia, ako je to v súčasnom núdzovom stave...? Vypočujte si:

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.