Všetky články z rubriky
91 výsledkov

tt_nove-videoskolenia-nemazat.jpg

Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru od 1. 1. 2019 – práca na dohodu už aj pre predčasných dôchodcov, podnikatelia a dohody, registrácia v poisťovni, nároky "dohodárov" v zmysle Zákonníka práce a iné potrebné informácie vo videoškolení.

zivotne min.jpg

Suma životného minima sa od 1. 7. 2019 mení. 

stejk.jpg

Ministerstvo  práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky ustanovilo nové sumy stravného pre tuzemské pracovné cesty od 1. 7. 2019. Od nich sa následne bude odvíjať aj hodnota stravovacej poukážky a príspevku zamestnávateľa na stravovanie. 

soc poist.jpg

Ak ide vyslaný zamestnanec alebo SZČO vykonávať pracovnú činnosť do štátu, ktorý nie je členským štátom SR, je dôležité vedieť, či má Slovenská republika uzatvorenú s týmto štátom medzinárodnú zmluvu o sociálnom zabezpečení.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac o odvodovej úľave pre dôchodcov, položte otázku našej odborníčke na mzdy a personalistiku Ing. Jane Repáčovej v online rozhovore dňa 20. 6. 2019 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

trexima_obr.jpg

Základné mzdové ukazovatele Bratislavského kraja za štvrtý kvartál 2018.

zamest_cr.jpg

Ako treba postupovať v prípade, ak spoločnosť so sídlom v SR chce zamestnať občana ČR s miestom výkonu práce v ČR?

panacik.jpg

Na základe prieskumu urobeného na prelome septembra a októbra 2018 väčšina opýtaných by ľudí inej rasy odmietla nielen v rodinnom živote či v kruhu priateľov, ale aj pri zábave a  na párty. Osobnú skúsenosť s človekom s inou farbou pleti má pritom len asi polovica z opýtaných.

mzdov zvyh.jpg

Viete, ako vypočítať mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas, kedy je možné dohodnúť nižšie mzdové zvýhodnenie za sobotu či nedeľu alebo ako určiť minimálnu mzdu pri kratšom pracovnom čase? Prečítajte si odpovede na otázky.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac k téme dohoda o brigádnicej práci študentov, položte otázku našej odborníčke na mzdy a personalistiku Viere Kubankovej v online rozhovore dňa 6. 6. 2019 od 13,00 hod. do 14,00 hod.

Partner