Všetky články z rubriky
436 výsledkov

...
mc videoskolenie.jpg

Videoškolenie na praktických príkladoch vysvetľuje nielen základné informácie k tomu, aká je výmera dovolenky a na koľko dní voľna má zamestnanec nárok, ale aj to, ako je to s prípadmi, kedy sa zamestnanec trvalo stará o dieťa, je pedagógom a podobne. Lektorka zároveň predstaví i novelu Zákonníka práce pre rok 2022, ktorá opäť prináša zmeny v dovolenkovom režime.

komentar o kolektiv vyjedn.jpg

Na stránke Mzdového centra si môžete preštudovať ďalší nový komentár – k Zákonu o kolektívnom vyjednávaní – s účinnosťou od 1. 3. 2021.

kontrola PN.jpg

Povinnosť dodržiavať počas PN liečebný režim a následky nedodržania liečebného režimu predpísaného lekárom – porušenie pracovnej disciplíny, pozastavenie vyplácania nemocenskej dávky. 

zivnost popri MD.jpg

Je žena povinná počas materskej či rodičovskej dovolenky ukončiť alebo pozastaviť živnosť? V článku si prečítate, na aké dávky ako podnikateľka má nárok, čo sa deje nielen s odvodovými povinnosťami a aké sú základné podmienky na dávky v súvislosti s tehotenstvom a materstvom.

tt_stastni-zamestnanci.jpg

Dňa 9. júla 2021 oslavujeme Deň daňovej slobody! Počnúc piatkom 9. júla konečne prestávame pracovať na štát a začíname pracovať už iba na seba a svoje rodiny. Daňovníci museli v tomto roku odpracovať rekordných 190 dní, kým splatili svoj tohtoročný účet za chod verejnej správy a samosprávy.

podcast.jpg

V podcaste sa napríklad dozviete, kto môže pracovať na dohodu o brigádnickej práci študentov a za akých podmienok, aké sú odvody a dane, či sú nejaké vekové obmedzenia, mzdové zvýhodnenia za prácu cez víkendy a sviatky a iné a tiež, ako sa zmenill štatút študenta od 1. 3. 2021 novelou Zákonníka práce.

porada_prax.jpg

Čo všetko obnáša podnikanie popri štúdiu? Pozrite si postup a povinnosti od založenia živnosti a aj možnosti, ak študent ešte nemá 18 rokov. 

tt_peniaze-domcek-kalkulacka.jpg

Od 1. júla 2021 sa mení suma životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu z 214,83 eura mesačne na 218,06 eura mesačne. Táto zmena pozitívne ovplyvní život dôchodcov, ktorí majú pre dlhy z minulosti exekútorom nariadené exekučné zrážky.

tt_ziaci-s-usmevom (1).jpg

Aj počas letných školských prázdnin môžu v niektorých životných situáciách rodičia či iní poistenci dostávať zo Sociálnej poisťovne dávku pandemické ošetrovné. Môže sa tak stať v prípade detí materských škôl, ktoré budú počas prázdnin príslušným orgánom uzatvorené alebo ak takéto dieťa ochorie a potvrdí to lekár. Podobne nárok na dávku vznikne aj v prípade školopovinných detí do 16 rokov veku, ktoré ochorejú a potrebu ošetrovania im potvrdí lekár. S dávkou tiež môžu rátať poistenci detí do 11 rokov veku, ktorým lekár nariadi karanténu či izoláciu.

profimedia_živnostenský účet_tatra banka_mzdovecentrum.jpg

Podnikateľ potrebuje v prvom rade dostatok priestoru na výkon svojej práce. Tá si totiž vyžaduje množstvo energie a osobného vkladu. Je preto dôležité mať k dispozícii nástroje, ktoré podnikateľovi uľahčia nejednu administratívnu záťaž.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.