Všetky články z rubriky
372 výsledkov

...
tt_vydaj-jedla.jpg

S účinnosťou od 1. 3. 2021 oslobodenie finančného príspevku na stravovanie poskytnutého v súlade s § 152 Zákonníka práce nie je podmienené povinnosťou zamestnanca preukázať lekárskym potvrdením od špecializovaného lekára, že zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zabezpečeného zamestnávateľom.

tt_muz-premysla-nad-papiermi.jpg

Novelou Zákonníka práce sa zaviedli nové pojmy ako domácka práca alebo telepráca, ktorá je trvalá a pravidelne vykonávaná z domu zamestnanca. Ďalšou možnosťou je príležitostný home-office, ktorý je iba mimoriadnou možnosťou na prácu z domu.

tehot.jpg

Účelom poskytnutia tehotenskej dávky, ktorá bola zavedená novelou č. 426/2020, bude aspoň sčasti zabezpečiť príjem ženy v období tehotenstva, počas ktorého má zvýšené výdavky, a nepriamo tak aj podporiť zníženie počtu interrupcií. Kto má na dávku nárok a v akej výške?

info_FRSR.jpg

Informácia FR SR k uplatneniu daňového bonusu vzhľadom k aktuálnej situácii a k výdavkom súvisiacim so zabezpečením testovania na ochorenie COIVD-19.

tt_rozvoz-jedla (1).jpg

Dňa 19. 2. 2021 bola v Zbierke zákonov uverejnená novela Zákonníka práce č. 76/2021 Z. z. Okrem iného sa zameriava aj na poskytovanie stravného zamestanancom. V akom prípade si môžu zamestnanci vybrať medzi gastrolístkami a finančným príspevkom? Prečítajte si odpovede na otázky. Priebežne budú dopĺňané aj ďalšie otázky.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac o téme nezdaniteľné časti základu dane, položte otázku našej odborníčke na mzdy a personalistiku Ing. Jane Repáčovej v online rozhovore dňa 25. 2. 2021 v čase od 13,00 hod. do 14,00 hod.

kladivko_kniha.jpg

Stručný prehľad niektorých zmien, ktoré pripravila novela Zákonníka práce a ktorou sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.

Logo_Spravodajstvo

Zamestnanec si na Slovensku bude môcť vybrať, či chce gastrolístok alebo finančný príspevok. V zákone sa upraví aj domáca práca a telepráca, ustanoví sa forma práva na odpojenie sa zamestnanca. Zmeny nastanú tiež pri tripartite.

tt_kamion.jpg

Úprava pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov v doprave predstavuje osobitnú oblasť pracovného práva. Okrem Zákonníka práce sa riadi zákonom o BOZP, o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, zákonom o cestnej premávke, o cestnej doprave a množstvom ostatných právnych predpisov. Aké sú povinnosti zamestnávateľa, aké doklady vodič potrebuje, aký je pracovný čas, sa dozviete ďalej.

tt_pomoc-od-statu (1).jpg

Príspevky "Prvej pomoci" sú od dane z príjmov oslobodené. Oslobodenie je možné uplatniť už pri podaní daňového priznania k dani z príjmov po 31. 12. 2020, teda aj za zdaňovacie obdobie 2020. Výdavky vynaložené na tieto príjmy nezahŕňané do základu dane je potrebné vylúčiť z daňových výdavkov. Finančné riaditeľstvo SR vydalo k tejto problematike informáciu.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.