Všetky články z rubriky
122 výsledkov

tt_webinar-23-10-2020.jpg

Webinár na Mzdovom centre dňa 23. 10. 2020 od 9:00 do 10:30. 

rocne zuctov 2020.jpg

Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzickej osoby, tlačivá, postup, nové termíny.

tt_otazka-odpoved-puzzle.jpg

Aké sú špecifiká pri deklarovaní príjmov, hraničná hodnota k povinnosti podať daňové priznanie, suma nezdaniteľnej časti základu dane, registračná povinnosť, vyplatenie dividend fyzickej osobe a množstvo príkladov. 

percenta dane.jpg

Dokedy vystaviť potvrdenie o zaplatení dane na účely poukázania zaplatenej dane a ostatné s tým súvisiace termíny.  

dan priz TT.jpg

Novela zákona o o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 vyšla v Zbierke zákonov pod číslom 264/2020 Z. z.

socpoist_kilecko.jpg

Národná rada Slovenskej republiky v zákone č. 198/2020 Z. z. okrem iného upravila povinnosti zamestnávateľa voči Sociálnej poisťovni.  

danovy bonus.jpg

Aké sú základné podmienky na uplatnenie daňového bonusu, kto je oprávnenou osobou, prípad cudzincov, študentov, osvojených detí, deti, ktoré uzatvoria manželstvo.

pas.jpg

Rozšírenie pracovných podmienok a podmienok zamestnávania tvrdého jadra, doba trvania vyslania, vysielanie agentúrou dočasného vysielania či oznamovacie povinnosti hosťujúceho zamestnávateľa.

zivot minim.jpg

Životné minimum ovplyvňuje napr. výšku daňového bonusu, exekučné zrážky, dávky v hmotnej núdzi a iné.

rozhod sudov.jpg

Vybrané prípady, kedy sa súd zaoberal neplatnosťou dohody, výnimočnosťou uzatvorenia dohôd či zákazom zvýhodnenia dohodárov. 

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.