Všetky články z rubriky
183 výsledkov

...
tt_roznofarebne-sanony.jpg

Na čo nemá mzdový účtovník zabudnúť na konci roka 2021 a povinnosti na začiatku roka 2022. 

vstup na prac.jpg

Môže zamestnávateľ spracúvať údaje o zaočkovaných zamestnancoch, v akom rozsahu, dokedy? Bude môcť zamestnávateľ obmedziť vstup na pracovisko napr. nezaočkovaným zamestnancom? 

kartoteka.jpg

Aké údaje vstupujú do zápočtu odpracovaných rokov, ako vybaviť zápočet rokov, obdobia vstupujúce do dôchodkového poistenia, možnosť dodatočného doplatenia dôchodkového poistenia a čo ak niektoré údaje chýbajú.

minim mzda 11.jpg

Suma minimálnej mzdy, mzda podľa stupňa náročnosti prác, odvody do zdravotnej a Sociálnej poisťovne, účtovanie miezd a výpočet čistej mzdy.

tt_prispevok-opatrovanie.jpg

Komu vzniká nárok na príspevky, kto je pri poberaní príspevkov platiteľom poistného, kedy je príjem z výkonu osobnej asistencie zdaniteľný.

davky.jpg
Plnenia (napr. zo zdravotného poistenia, starobný dôchodok, poistenie majetku...) z jednotlivých druhov poistenia a sporenia, aj komerčného, a to aj z pohľadu ZDP.
zacinaj mzdar.jpg

Nový seriál o všetkom potrebnom, čo by mal (nielen) začínajúci mzdový účtovník vedieť: povinnosti pred uzatvorením pracovnej zmluvy, vznik pracovnoprávneho vzťahu, hlásenie do poisťovní, lehoty...

zalozka.jpg

Pripravované zmeny Zákonníka práce v roku 2022 týkajúce sa napr. príspevku na stravovanie, výpovedného dôvodu, zásady rovnakého zaobchádzania, prechodom na inú formu zamestnania...

posta.jpg

Súdne rozhodnutie vo veci, keď zamestnanec podal okamžité skončenie pracovného pomeru ako obyčajnú zásielku – je skončenie platné a od akého dátumu?

bozp-danett.jpg

Výdavky zamestnávateľa vynaložené na BOZP sú daňovými výdavkami. Uvádzame konkrétne ochranné prostriedky a pohľad na ne z daňového hľadiska. 

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.