Všetky články z rubriky
153 výsledkov

...
zastup zamest postav.jpg

Súhrn, kedy je zamestnávateľ povinný zapojiť zástupcov zamestnancov do svojho rozhodovacieho procesu a aké následky pre neho vyplývajú, ak si túto povinnosť nesplní.

topankyTT.jpg

Okrem matky dieťaťa má nárok na materské aj iný poistenec, ktorý sa stará o dieťa a spĺňa podmienky nároku na materské. Dĺžka poberania je od 28 do 37 týždňov.

lano sipka.jpg

Pojmom insolventnosť sa vo všeobecnosti označujú finančné problémy či zadlženosť podnikateľského subjektu. Čo je to úpadok, aký je spôsob jeho riešenia?

TT zmeny v zdanov ok.jpg

Zmeny v zdaňovaní sa prejavili v úprave definície daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou, zrušilo sa oslobodenie od dane 13. a 14. platu, znížila sa hranica príjmu pre 15 % sadzbu dane a iné. 

MC-NTB-375.png

V rámci časti Moje MC pribudla nová funkcia Moje chaty - archív vašej chatovej komunikácie s odborníkmi v Mzdovej pohotovosti.

kom_ZP.jpg

Komentár s najnovšími zmenami, napr. home office, pôsobenie odborovej organizácie, poskytovanie stravného, nový výpovedný dôvod, výnimka z dočasného pridelenia medzi ovládanou a ovládajúcou osobou a iné.

tt_zp-odbory.jpg

Podľa novely musia medzi zamestnancami existovať členovia tejto odborovej organizácie. Upravuje sa aj spor o pôsobenie odborovej organizácie na pracovisku.

tt_diplom.jpg

V SR existuje dvojstupňový model uznávania zahraničného vzdelávania na výkon regulovaných povolaní: zo strany MŠVVaŠ SR a zo strany príslušného orgánu.

tt_neznamy-volajuci.jpg

Pracovná pohotovosť mimo pracoviska, ale aj na pracovisku, v aktívnej aj v neaktívnej podobe.

tt_rodina-fonendoskop.jpg

Od 1. 4. 2021 vzniká nový druh ošetrovného. Kto ho môže poberať, pre akú osobu, do akej výšky a aké sú povinnosti lekára pri vystavení potvrdenia? 

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.