Všetky články z rubriky
135 výsledkov

tt_zakonnik-prace-od--1-1-2021.jpg

V roku 2020 prešiel Zákonník práce niekoľkými zmenami, ďalšie sa chystajú tento rok. Komentár obsahuje zapracované novely až po č. 326/2020 Z. z.

tt_cedula-obloha.jpg

Miesto výkonu práce a pravidelné pracovisko zamestnanca v kontexte pracovnej cesty, prerušenie pracovnej cesty a COVID-19 opatrenia v oblasti cestovných náhrad a ich dosahy.

tt_zdanovanie.jpg

Zdaňovanie jednotlivých príjmov zo závislej činnosti a povinnosti zamestnávateľa.

tt_lyzicka-cukor.jpg

Za akých okolností môže zamestnávateľ určiť celozávodnú dovolenku a ako dlho môže trvať?

tt_povinnosti-zamestnavatela-12-2020.jpg

Tvorba rezerv, náhrada mzdy za nevyčerpanú dovolenku, inventarizácia pohľadávok a záväzkov a množstvo iných povinností.

tt_minimalna-mzda-od-1-1-2021.jpg

Minimálna mzda a mzdové príplatky, zmeny výpočtu minimálnej mzdy od 1. 1. 2021, odvody do zdravotnej a Sociálnej poisťovne. 

tt_zena-kancelaria.jpg

Mzdové veličiny pre rok 2021, ako napr. minimálna mzda a minimálne mzdové nároky, príplatky – mzdové zvýhodnenia, životné minimum, nezdaniteľná časť základu dane...

tt_karton.jpg

Ochrana obchodného tajomstva môže spočívať aj v obmedzení zárobkovej činnosti zamestnanca po skončení pracovného pomeru.

Image46307-375.jpg

Mzdová a Daňová pohotovosť - služba, ktorú využívajú tisíce našich predplatiteľov a záujem o túto službu každoročne stúpa. Koľko odpovedí sme za 10 mesiacov poskytli? Čo sa klienti najviac pýtajú? Ktorá forma je najobľúbenejšia?

tt_drevenny-paragraf.jpg

Aké následky prináša prelínanie obchodného a pracovného práva pri súbehu funkcie člena štatutárneho orgánu a pracovnoprávneho pomeru?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.