Všetky články z rubriky
164 výsledkov

...
capisa oabs.jpg

Doktorand v dennej forme štúdia má postavenie poistenca štátu a po dovŕšení 30. roku života sa stáva samoplatiteľom.

danovy bonus 20212022.jpg

Výška daňového bonusu od 1. júla 2021 a 1. januára 2022, nárok na daňový bonus po skončení štúdia, vymedzenie pojmov spoločná domácnosť, vyživované dieťa.

rodin podnik TT.jpg

Právna úprava rodinných podnikov, druhy a štruktúry rodinných podnikov, vzájomné vzťahy členov rodiny, výhody a nevýhody, plánovanie. 

tt policajti vojaci.jpg

Nemocenské a úrazové zabezpečenie, dávky výsluhového zabezpečenia a služby sociálneho zabezpečenia policajtov a profesionálnych vojakov.

tt_lieky.jpg

Počas trvania dočasnej PN má zamestnanec nárok na náhradu príjmu, ktorú mu poskytuje zamestnávateľ počas prvých 10 kalendárnych dní práceneschopnosti.

docas pridel.jpg

Dočasné pridelenie umožňuje zamestnávateľovi vykryť prechodný nedostatok zamestnancov bez toho, aby bol povinný uzatvárať s novými zamestnancami pracovné zmluvy. 

tt_zmeny-v-organizacii.jpg

Zamestnávateľ upravuje pracovný čas z rôznych dôvodov, napr. ako benefit pre zamestnancov pri skrátení pracovného času alebo z dôvodu prechodu na viaczmennú prevádzku.

tt_chyby (1).jpg

Povinnosti zamestnávateľa pred uzatvorením pracovnej zmluvy, pri nástupe do zamestnania a počas trvania pracovného pomeru a najčastejšie zistené nedostatky inšpektorátom z praxe. 

studentka_tt.jpg

Podmienky nároku na daňový bonus a obdobie, dokedy je možné bonus čerpať na dieťa, ktoré končí alebo pokračuje v štúdiu na vysokej škole.

UZ4_tittulok.jpg

Známa skratka na obálke každej publikácie „ÚZ“ znamená, že ide o Úplné znenie zákona – daného konkrétneho zákona, ktorý publikácia obsahuje. Vydávame ich pri každej podstatnej alebo väčšej novelizácii zákona, čo niekedy znamená aj viackrát ročne.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.