Všetky články z rubriky
140 výsledkov

tt_studentka-notebook.jpg

Študent a spôsob výkonu práce, platenie odvodov, vyrovnanie dane daní a uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane a ročné zúčtovanie preddavkov na daň.

tt_dieta-prasiatko.jpg

Od 1. 1. 2021 sa menia výšky štátnych sociálnych dávok. Kto má na konkrétnu dávku nárok, v akej sume, kedy nárok zaniká? 

tt_dochodky-2021 (1).jpg

Úprava dôchodkového veku žien, jednorazový doplatok k starobnému dôchodku, valorizácia dôchodkov, minimálny dôchodok, príprava ústavného zákona..

tt_rocne-zuctovanie-02-2021.jpg

Povinnosti zamestnanca, zamestnávateľa súvisiace s ročným zúčtovním, tlačivá a dôležité termíny a praktické príklady. 

tt_zapisnik-stojan.jpg

S účinnosťou od 1. 1. 2021 dochádza k niekoľkým zmenám v povinnostiach zamestnávateľa, čo má za následok aj zmenu používaných formulárov pre Sociálnu poisťovňu.

tt_urazovy-covid-priplatok.jpg

Kto má nárok na úrazový príplatok pre COVID-19, aká je jeho výška a podmienky poskytnutia príspevku. 

tt_zakonnik-prace-od--1-1-2021.jpg

V roku 2020 prešiel Zákonník práce niekoľkými zmenami, ďalšie sa chystajú tento rok. Komentár obsahuje zapracované novely až po č. 326/2020 Z. z.

tt_cedula-obloha.jpg

Miesto výkonu práce a pravidelné pracovisko zamestnanca v kontexte pracovnej cesty, prerušenie pracovnej cesty a COVID-19 opatrenia v oblasti cestovných náhrad a ich dosahy.

tt_zdanovanie.jpg

Zdaňovanie jednotlivých príjmov zo závislej činnosti a povinnosti zamestnávateľa.

tt_lyzicka-cukor.jpg

Za akých okolností môže zamestnávateľ určiť celozávodnú dovolenku a ako dlho môže trvať?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.