Nárok na stravné bez preukázania cestovného

Zamestnankyňa bola vyslaná na pracovnú cestu, pričom mala povolený presun pešo a prostredníctvom MHD. Je držiteľkou predplatného lístka MHD na 1 mesiac (čipová karta). Ak k vyúčtovaniu nedoloží z uvedeného dôvodu lístky MHD (k vyúčtovaniu prikladá čestné prehlásenie o tom), tak nemá nárok na stravné, hoci sa školenia zúčastnila a potvrdila uvedené aj na prezenčnej listine? Zamestnávateľ tvrdí, že nemá nárok na stravné, lebo nepreukáže, že splnila podmienky stanovené v § 4 zákona o cestovných náhradách. 

Dátum publikácie:31. 10. 2018
Autor:Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od:1. 7. 2002

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len
UŽÍVATELIA PORTÁLU S PREDPLATENÝM PRÍSTUPOM.

Prihlásiť

 

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 


 

Získajte prístup k celému obsahu, funkciám a službám!

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 349,20 € s DPH / rok

 

Platený prístup

Prístup k celému obsahu

  (Odborné články, Príklady z praxe, Komentáre...)

Mzdová TV - videoškolenia, videopríklady

Moje MC - vlastné záložky, poznámky, história...

Mzdová pohotovosť - denne odpovedáme na vaše otázky

Mzdové noviny - mesačný prehľad zmien

 

Zobraziť kompletný prehľad služieb a funkcií

 

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.