Vyhľadávanie > Blog > BOZP, PO, Zdravotný dohľad
6 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

iStock_000014535452XSmall.jpg

Na Slovensku, tak ako aj vo väčšine iných štátov, je stanovený jednotný vek odchodu do dôchodku, a to 62 rokov. Do roku 2024 sa však pri ženách naďalej ešte zohľadňuje počet vychovaných detí.

iStock_000017447641XSmall.jpg

Konkurenčný tlak na zamestnávateľov spolu s ich právom na slobodný výber zamestnancov v potrebnom počte a štruktúre vedie k situácii, že trh práce znižuje šancu sa zamestnať osobám, ktoré z rôznych dôvodov nedávajú záruku na vysoký a bezproblémový pracovný výkon. Prirodzene sa tak presadzuje tendencia výberu toho „najlepšieho“ na trhu práce a dochádza k faktickej diskriminácii niektorých kategórií zamestnancov.

tt_kompas.jpg

Solidarita v dôchodkových systémoch je vždy kontroverzná téma. V slovenských podmienkach, kde je dôchodkové zabezpečenie obyvateľstva realizované v rámci sociálneho poistenia, je otázka opodstatnenosti solidarity v dávkovej politike mimoriadne komplikovaná.

tt_chlap-v-obleku-pri-stlpe.jpg

Jeden múdry človek raz povedal, keď sa ho pýtali, čo je šialenstvo: „To je, keď stále robíte to isté a očakávate rozličné výsledky.“ Logika tohto výroku sa nám na prvý pohľad zdá úplne zrejmá a ani na sekundu nepochybujeme o tom, že takto to v skutočnosti naozaj funguje. Ale ako sme sa tiež mnohokrát presvedčili, ľudské bytosti nie sú celkom rozumné a racionálne bytosti a ak aj niečo dáva logiku, tak to ešte neznamená, že sa tým ľudia aj budú riadiť. A presne tak to aj vyzerá v riadení a manažovaní ľudí.

tt_pohovor-s-manazerkou.jpg

Existuje viacero možností, ako usadiť konateľa do jeho stoličky, a to čo sa týka zmluvy, ktorú so spoločnosťou bude mať. Uvedomil som si, že viaceré spoločnosti hľadajú v Obchodnom zákonníku riešenie „ako na to“, no nájsť odpoveď býva niekedy ťažšie.

tt_kniha-s-paragrafom.jpg

U nás na Slovensku sa v týchto dňoch stáva opäť aktuálnou témou novela Zákonníka práce, ktorú pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Už ani neviem, koľká novela je to v poradí, pretože u nás na Slovensku sa Zákonník práce mení tak často ako v niektorých rodinách spolubývajúca polovička...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.