16 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 23. 11. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 3. 2015

Má vypomáhajúci rodinný príslušník bez uzatvorenia pracovnej zmluvy a bez nároku na odmenu v prípade zúčastnenia sa zahraničnej pracovnej cesty nárok na cestovné náhrady a preplatenie výdavkov na pracovnej ceste?

Dátum publikácie: 11. 11. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Traja zamestnanci cestovali na pracovnú cestu vlakom. Zakúpili si jedno voľné miesto v rámci kupé. Chceli znížiť riziko nákazy tým, že nebudú cestovať v otvorených priestoroch alebo s náhodnými ľuďmi na 8 hodín dlhej ceste. Uvedený výdavok za jedno voľné miesto v kupé je daňovo uznaný náklad?

Dátum publikácie: 10. 11. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Zamestnanec sa zúčastnil školenia, kde sa vyžadoval negatívny PCR test alebo očkovanie. Je možné náklady na test preplatiť v rámci cestovného príkazu? Treba tento príjem zamestnancovi zdaniť?

Dátum publikácie: 2. 11. 2021
Autor: Ing. Marek Vanko, PhD., MBA, Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2009

V internej smernici má spoločnosť určené, že cestovný príkaz je potrebné predložiť na vyúčtovanie do desiatich dní od konania služobnej cesty. Zamestnanec bol v júli 2021 na služobnej ceste a zabudol predložiť cestovný príkaz. Predložil ho v septembri 2021. Je možné mu stravné vyplatiť?

Dátum publikácie: 19. 10. 2021
Autor: Ing. Alena Bajčíková
Právny stav od: 1. 7. 2002

Ako postupovať pri vyplácaní cestovných náhrad pri vodičoch z povolania? V pracovnej zmluve majú uvedenú profesiu  vodič nákladného automobilu. Každý deň vykonávajú pracovné cesty, lebo rozvážajú výrobky firmy, polystyrén, k zákazníkom. V jednom dni vykonajú napríklad 2 rozvozy.

Dátum publikácie: 6. 10. 2021
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 30. 7. 2020

Zamestnanec je vyslaný na výkon práce do Nemecka. V dohode o vyslaní je dohodnuté, že mzdové zvýhodnenie za prácu vo sviatok bude zamestnancovi poskytované podľa legislatívy tej krajiny, ktorá bude pre zamestnanca výhodnejšia. Za odpracovaný deň sviatku v Nemecku zamestnávateľ poskytoval zamestnancom mzdu a zvýhodnenia za sviatok podľa nemeckých právnych predpisov. Má na takéto plnenie nárok aj zamestnanec, ktorý v deň sviatku nevykonával dohodnutú prácu, ale cestoval?

Dátum publikácie: 9. 9. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Zamestnanec je vyslaný na zahraničnú pracovnú cestu do Portugalska. Na cestu mu nie je dané žiadne vreckové. Z cestovného príkazu má nárok na stravné. Akým spôsobom mu môže byť cestovné vyplatené? Je potrebné ho preniesť cez mzdy alebo ho môže zamestnávateľ vyplatiť sám? Čo sa týka cestovného a vreckového, aký je rozdiel z daňového pohľadu, ak ho preplatí cez mzdy?

Dátum publikácie: 8. 9. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 4. 2002

Slovenský zamestnávateľ chce uzatvoriť pracovnú zmluvu s občanom SR, miesto výkonu práce bude zahraničie, Maďarsko. Aké sú povinnosti zamestnávateľa v takomto prípade?

Dátum publikácie: 19. 5. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 7. 2002

Zamestnanci budú vyslaní na pracovnú cestu v sobotu v SR. Na čo všetko majú zamestnanci v takomto prípade nárok? Zamestnávateľ im pripraví cestovný príkaz? Majú nárok na nadčasový príplatok aj príplatok za prácu v sobotu? Na pracovnú cestu pôjdu cca o 02:00 v noci. Budú mať nárok ešte aj na príplatok v noci?

Dátum publikácie: 29. 4. 2021
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2020

Ako správne poskytovať diéty kamionistom, ktorí jazdia po Slovensku a v Českej republike? Na ceste sú celý týždeň.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.