5 výsledkov
Dátum publikácie: 20. 11. 2020
Autor: M.Sc. Ing. Kristína Žilínková
Právny stav od: 29. 9. 2020

Slovenský zamestnávateľ chce zamestnať českého občana – dôchodcu. Bude vykonávať technickú pomoc v Afrike po dobu asi 3 mesiacov. Čistú mzdu by mal dostať približne 40 000 CZK mesačne. Aký pracovný pomer alebo dohoda by bola najvýhodnejšia  z hľadiska odvodov? Stravné hradí zamestnávateľ podľa zákona.

Dátum publikácie: 2. 12. 2016
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2016

Ako sa určí miesto výkonu práce pri ambulantnom predaji? Ide o pojazdný bufet s rýchlym občerstvením. Zamestnanec bude pracovať na dohodu o brigádnickej práci študentov. V bufete bude predávať, zabezpečovať zásobovanie. Akú pracovnú pozíciu mu určiť? Je možné na takúto dohodu robiť aj cestovné príkazy?

Dátum publikácie: 16. 9. 2016
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2009

Zamestnávateľ má uzatvorené dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Dohodárom uhrádza cestovné náhrady, náklady na ubytovanie a jazykový kurz a tento príjem im mesačne zdaňuje. Je tento postup, čo sa týka zdaňovania, správny?

Dátum publikácie: 5. 8. 2015
Autor: Ing. Lenka Kuchárová
Právny stav od: 1. 7. 2014

Zamestnanec spracováva ekonomickú a mzdovú agendu rozpočtovej organizácie na základe dohody o pracovnej činnosti. Môže túto prácu vykonávať aj mimo pracoviska?

Dátum publikácie: 5. 8. 2015
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2015
Právny stav do: 30. 6. 2018

Zamestnávateľ chce uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti na rozvoz tovaru. V dohode bude stanovené, že zamestnanec nebude poberať odmenu za prácu, ale budú mu vyplácané cestovné náhrady. Môže sa uzatvoriť takáto dohoda s nulovou odmenou?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.