11 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 5. 1. 2022
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 1. 6. 2019

Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na pracovnú cestu a dohodne sa s ním na použití osobného motorového vozidla zamestnanca. Ide o vozidlo – hybrid. Ako môže zamestnávateľ kompenzovať zamestnancovi náklady za použitie motorového vozidla?

Dátum publikácie: 20. 12. 2021
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2009

Zamestnankyňa býva v Rožňave. Bola na služobnej ceste v Bratislave, na galavečere, ktorý začal o 19,30 hod. V rámci služobnej cesty bolo uhradené aj ubytovanie. Na druhý deň však neodcestovala z Bratislavy hneď ráno, ale až popoludní o 16.00 hod. Ako vyúčtovať stravné, resp. prerušenie služobnej cesty?

Dátum publikácie: 17. 12. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2009

Zamestnanec má miesto výkonu práce v pracovnej zmluve s jeho slovenským zamestnávateľom v zahraničí. Aké cestovné náhrady mu prináležia pri služobnej ceste v mieste výkonu práce pri služobnej ceste na Slovensko a pri služobnej ceste do zahraničia vo vzťahu k jeho miestu výkonu práce?

Dátum publikácie: 2. 12. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 7. 2002

Zamestnávateľ vysiela zamestnanca na zastupovanie na predajni v inom meste, ako je mesto, kde je kmeňová predajňa zamestnanca. Dohodli sa, že zamestnávateľ bude preplácať zamestnancovi cestovné náhrady. Zamestnanec si iniciatívne kúpil mesačný cestovný lístok na túto trať, čo vychádza finančne výhodnejšie. Dovoľuje mu však cestovať na tejto trati kedykoľvek, teda nielen kvôli presunu na zastupovanie. Je takýto mesačný lístok v poriadku z pohľadu daňovej uznateľnosti výdavku a taktiež aj uznania nároku na odpočítanie DPH?

Dátum publikácie: 30. 11. 2021
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2009

Zamestnanec spoločnosti A použil na presun individuálnu prepravu (zviezol ho autom známy, ktorý mal v tom istom čase tiež pracovnú cestu zo svojej práce). Teraz si zamestnanec na cestovné náhrady nenárokuje, len na stravné. Je to správne v kontexte § 7 zákona o cestovných náhradách?

Dátum publikácie: 11. 11. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Traja zamestnanci cestovali na pracovnú cestu vlakom. Zakúpili si jedno voľné miesto v rámci kupé. Chceli znížiť riziko nákazy tým, že nebudú cestovať v otvorených priestoroch alebo s náhodnými ľuďmi na 8 hodín dlhej ceste. Uvedený výdavok za jedno voľné miesto v kupé je daňovo uznaný náklad?

Dátum publikácie: 10. 11. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Zamestnanec sa zúčastnil školenia, kde sa vyžadoval negatívny PCR test alebo očkovanie. Je možné náklady na test preplatiť v rámci cestovného príkazu? Treba tento príjem zamestnancovi zdaniť?

Dátum publikácie: 19. 10. 2021
Autor: Ing. Alena Bajčíková
Právny stav od: 1. 7. 2002

Ako postupovať pri vyplácaní cestovných náhrad pri vodičoch z povolania? V pracovnej zmluve majú uvedenú profesiu  vodič nákladného automobilu. Každý deň vykonávajú pracovné cesty, lebo rozvážajú výrobky firmy, polystyrén, k zákazníkom. V jednom dni vykonajú napríklad 2 rozvozy.

Dátum publikácie: 29. 4. 2021
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2020

Ako správne poskytovať diéty kamionistom, ktorí jazdia po Slovensku a v Českej republike? Na ceste sú celý týždeň.

Dátum publikácie: 16. 3. 2021
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2020

Reštaurácia poskytuje obedy zamestnancom iných firiem (odberatelia). Reštaurácia fakturuje odberateľom stravné lístky alebo skutočne vydané obedy? Počet predaných stravných lístkov sa nemusí zhodovať s vydanými obedmi pre zamestnancov danej firmy.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.