114 výsledkov
Dátum publikácie: 29. 7. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2020

Spoločnosť má v predmete podnikania medzinárodnú nákladnú dopravu. Zamestnanci, vodiči nákladných áut, absolvujú pravidelne každých 5 rokov (podľa zákona) kvalifikačný kurz vodiča (KKV). Bez tohto oprávnenia nemôžu vykonávať svoju prácu u zamestnávateľa. Po absolvovaní kurzu je vystavená karta na ich meno. Ak by ukončil pracovný pomer s aktuálnym zamestnávateľom, je zamestnanec naďalej oprávnený túto kartu vodiča používať, až kým mu neskončí platnosť (alebo sa znovu obnoví). Spoločnosť hromadne zabezpečila školenie KKV pre 10 zamestnancov. Faktúra je vystavená na firmu a je s DPH. Má spoločnosť nárok na odpočítanie DPH? Je tento kurz uznaný ako daňový výdavok účtovaný na účet 527?

Dátum publikácie: 29. 7. 2021
Autor: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 1. 2017

Prokuristovi v akciovej spoločnosti sa vyplatia dividendy. Ako sa zdania, ak prokurista je súčasne členom štatutárneho orgánu alebo dozornej rady a ak nie je členom týchto orgánov? Zdania sa zrážkovou daňou 7 % podiely na zisku vyplatené členom dozorného orgánu z titulu ich členstva v tomto orgáne, ak majú trvalý pracovný pomer so spoločnosťou?

Dátum publikácie: 28. 7. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2017

Ako je to s platením daní a odvodov v prípade príjmov z príkaznej zmluvy v roku 2021?

Dátum publikácie: 27. 7. 2021
Autor: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 3. 2021

Aký vplyv na zdanenie zamestnanca a na daňové výdavky zamestnávateľa je v prípade, ak finančný príspevok na stravovanie nie je zamestnancom poskytovaný vopred, resp. elektronická karta sa dobíja pozadu (po skončení mesiaca)?

Dátum publikácie: 20. 7. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 3. 2009

Matka má trvalý pobyt na Slovensku, už cca 15 rokov však pracuje a žije v Taliansku. Má táto osoba podávať daňové priznanie aj na Slovensku? Môže si uplatniť daňový bonus na dieťa na Slovensku?

Dátum publikácie: 14. 7. 2021
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 3. 2021

Zamestnávateľ v internom predpise stanovil, že zamestnancom, ktorí požiadali o finančný príspevok na stravovanie, poskytne k 1. dňu obdobia, od ktorého sa bude poskytovať finančný príspevok, zálohu v sume 30 * 2,81 €, teda sumu 84,30 € (tzv. stála záloha na finančný príspevok na stravovanie), výplatný termín má 10. a záloha na finančný príspevok by mala pokryť toto obdobie. Ide o stálu zálohu, poskytnutú jednorazovo, ktorej výška sa meniť nebude a bude slúžiť na to, aby zamestnanec mal k dispozícii peniaze na stravovanie vopred...

Dátum publikácie: 9. 7. 2021
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 4. 2019

Môže si fyzická osoba, ktorá nie je zamestnancom ani SZČO a mala príjem na základe príkaznej zmluvy v sume 3 750 €, nárokovať daňový bonus na deti?

Dátum publikácie: 30. 6. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2004

Výrobná spoločnosť má 104 zamestnancov. Pitnú vodu má štandardne cez vodovodný kohútik. Pre pracovníkov vo výrobe sa pitná voda z kohútika bublinkuje v podávači. Pre THP pracovníkov sa nakupujú barely s vodou, ktorá ale je účtovaná mimo daňových nákladov. Ak by sa objednávali barely s vodou pre všetkých zamestnancov, bolo by to možné uznať celé do daňových nákladov?

Dátum publikácie: 10. 6. 2021
Autor: Ing. Katarína Jašurková
Právny stav od: 1. 1. 2015

Spoločnosť má záujem o poskytnutie služby pre zamestnancov. Sú to 4 psychologické online semináre – osvetová prednáška ohľadom zvládania súčasnej situácie, rôzne rady a pod. Celková cena bude cca 800 €. Spoločnosť to chce hradiť zo sociálneho fondu. Vzhľadom na to, že to bude anonymné, nie je možné tieto semináre zamestnancom zdaniť. Ako má spoločnosť v tomto prípade postupovať? Anonymné je to z dôvodu, aby sa zachovalo súkromie zamestnancov, ktorí sa prihlásia.

Dátum publikácie: 8. 6. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2004

Ako opraviť chybu u zamestnanca dôchodku, ktorému zamestnávateľ omylom uplatnil nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka v 1/2021?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.