4 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Eva Gášpárová

Venuje sa vedeniu účtovníctva a ostatných účtovno-ekonomických agend, organizačnému, ekonomickému a účtovnému poradenstvu. Publikačnej činnosti v oblasti jednoduchého, podvojného a mzdového účtovníctva sa venuje od roku 2002.

Dátum publikácie: 15. 1. 2020
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 9. 2018

Firma má uzatvorenú zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania so strednou školou podľa § 8 zákona o odbornom vzdelávaní. So žiakom zamestnávateľ nemá uzatvorenú žiadnu zmluvu. Má firma nárok na zníženie základu dane podľa § 17 ods. 37 zákona o dani z príjmov? ...

Dátum publikácie: 19. 7. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2011

Spoločnosť sa rozhodla vyplácať manželke zomretého zamestnanca príspevok.
Ako sa na tento príspevok pozerať z hľadiska sociálneho a zdravotného poistenia?
Ako sa príspevok posudzuje z daňového hľadiska?
Ako je to v prípade, ak je príspevok vyplácaný bežnou s. r. o. a v prípade, ak by bol vyplácaný veľvyslanectvom, ktoré nie je registrované ako platiteľ dane?

Dátum publikácie: 10. 2. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2016

Spoločnosť poskytla v 12/2016 svojmu zamestnancovi sociálnu výpomoc v sume 1 000 € podľa § 5 ods. 7 písm. m) zákona o dani z príjmov zo sociálneho fondu z dôvodu úmrtia blízkej osoby daného zamestnanca. Podlieha daná výpomoc odvodom do zdravotnej a sociálnej poisťovne? Je možné poskytnúť danú výpomoc len v mesiaci úmrtia, prípadne kedykoľvek v priebehu roka, resp. aj v nasledujúcom roku po úmrtí blízkej osoby, resp. sa môže poskytnúť daná výpomoc aj vo viacerých zdaňovacích obdobiach?

Dátum publikácie: 26. 1. 2016
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Aká je odvodová povinnosť (sociálne a zdravotné poistenie) a daňová povinnosť, keď zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pôžičku napr. vo výške 5 000 €

  1. bezúročnú alebo
  2. úročenú?

Kedy je povinnosť platiť preddavky na daň z príjmu a odvody na sociálne a zdravotné poistenie a z akej sumy v jednotlivých prípadoch (bod 1 a 2) Je rozdiel v odvodoch, keď je pôžička poskytnutá z prostriedkov zamestnávateľa alebo zo sociálneho fondu?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.