1 výsledok

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 15. 3. 2014
Autor: Mária Jančíková
Právny stav od: 1. 1. 2013
Právny stav do: 31. 12. 2016

Zamestnanec okrem pracovného pomeru u iného zamestnávateľa vykonával u zamestnávateľa zárobkovú činnosť na základe dohody o pracovnej činnosti. Dna 8. 11. 2013 podstúpil operáciu a odvtedy bol dočasne práceneschopný až do 23. 12. 2013. Keďže bol nemocensky poistený aj v našej spoločnosti, dodatočne požiadal o poskytnutie náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, ktorá mu patrí aj z toho nemocenského poistenia.

Ako má zamestnávateľ postupovať pri vyplatení náhrady príjmu za prvých 10 dní jeho práceneschopnosti, keď už u zamestnávateľa nepracuje? Je potrebné podať do zdravotnej poisťovne hlásenie o tom, že je dočasne práceneschopný, opravný výkaz do Sociálnej poisťovne a na daňový úrad? Akým spôsobom mu zamestnávateľ zašle náhradu príjmu?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.