4 výsledky
Dátum publikácie: 8. 6. 2020
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 1. 5. 2018

Má zamestnanec pracujúci na dohodu o pracovnej činnosti nárok na náhradu mzdy za sviatok?

Dátum publikácie: 28. 8. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2014

Zamestnanec, ktorý je poberateľom invalidného dôchodku, má uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti. Je v nemocnici. Musí si dať vypísať doklad o práceneschopnosti, aj keď neplatí nemocenské poistenie? Nemá nárok na náhradu príjmu za prvých 10 dní? Mohol mať aj odmenu počas tejto PN?

Dátum publikácie: 12. 2. 2015
Autor: Ing. Lenka Kuchárová
Právny stav od: 1. 4. 2005

Zamestnávateľ zamestnáva zamestnancov na základe dohody o pracovnej činnosti s pravidelnou mesačnou odmenou. Zamestnanci vykonávajú činnosť päťkrát v týždni jednu hodinu. Patrí takémuto zamestnancovi, ktorý vykonáva pracovnú činnosť na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovný pomer, náhrada za sviatok, ktorý pripadol na zamestnancov obvyklý pracovný deň, ak zamestnancovi ušla mzda pre sviatok? U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou za sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, sa považuje za odpracovaný podľa § 122 ods. 3 Zákonníka práce?

Dátum publikácie: 15. 3. 2014
Autor: Mária Jančíková
Právny stav od: 1. 1. 2013
Právny stav do: 31. 12. 2016

Zamestnanec okrem pracovného pomeru u iného zamestnávateľa vykonával u zamestnávateľa zárobkovú činnosť na základe dohody o pracovnej činnosti. Dna 8. 11. 2013 podstúpil operáciu a odvtedy bol dočasne práceneschopný až do 23. 12. 2013. Keďže bol nemocensky poistený aj v našej spoločnosti, dodatočne požiadal o poskytnutie náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, ktorá mu patrí aj z toho nemocenského poistenia.

Ako má zamestnávateľ postupovať pri vyplatení náhrady príjmu za prvých 10 dní jeho práceneschopnosti, keď už u zamestnávateľa nepracuje? Je potrebné podať do zdravotnej poisťovne hlásenie o tom, že je dočasne práceneschopný, opravný výkaz do Sociálnej poisťovne a na daňový úrad? Akým spôsobom mu zamestnávateľ zašle náhradu príjmu?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.