6 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 30. 7. 2021
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 1. 1. 2013

Zamestnanci u prevádzajúceho zamestnávateľa boli odmeňovaní hodinovou mzdou dohodnutou podľa ustanovení mzdovej časti Zákonníka práce. Preberajúci zamestnávateľ postupuje pri odmeňovaní zamestnancov podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Zamestnanci u prevádzajúceho zamestnávateľa mali prostredníctvom kolektívnej zmluvy garantovanú vyššiu hodnotu stravovacích poukážok, ako je hodnota stravovacích poukážok u preberajúceho zamestnávateľa. Akým spôsobom je potrebné uskutočniť prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov dotknutých zamestnancov?

Dátum publikácie: 28. 4. 2020
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 4. 2002

Zamestnanec zomrel, bol rozvedený a mal zlé vzťahy so svojou rodinou. V banke už má zablokovaný účet. Kde má zamestnávateľ zaslať jeho mzdu?

Dátum publikácie: 9. 4. 2020
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 1. 1. 2013

Aká je maximálna dĺžka pracovného času zdravotníckeho zamestnanca, ktorému bola nariadená pracovná povinnosť?

Dátum publikácie: 6. 9. 2019
Autor: JUDr. Marcela Macová, PhD.
Právny stav od: 25. 5. 2018

Aké náležitosti má obsahovať dohoda o poskytovaní výplatnej pásky elektronickými prostriedkami podľa § 130 ods. 5 Zákonníka práce a v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov a GDPR?

Dátum publikácie: 6. 9. 2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2016

Fyzická osoba podnikateľ (lekár) dostal honorár na základe zmluvy o použití diela uzatvorenej podľa § 65 Autorského zákona. Má dohodu o výplate odmeny, kde sa dohodli, že si daňovník daň z vyplatenej odmeny vyrovná osobne podaním daňového priznania. Odmena môže ísť do ostatných zdaniteľných príjmov alebo musí byť v daňovom priznaní samostatne? Môžu sa k danej odmene vyčísliť aj výdavky?

Dátum publikácie: 28. 6. 2017
Autor: JUDr. Eva Tináková (advokátska kancelária MAPLE & FISH)
Právny stav od: 1. 7. 2003

Je v rozpore so Zákonníkom práce, ak je zamestnanec riaditeľom vo firme A aj vo firme B so 40-hodinovým pracovným úväzkom?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.