2 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Eva Gášpárová

Venuje sa vedeniu účtovníctva a ostatných účtovno-ekonomických agend, organizačnému, ekonomickému a účtovnému poradenstvu. Publikačnej činnosti v oblasti jednoduchého, podvojného a mzdového účtovníctva sa venuje od roku 2002.

Dátum publikácie: 14. 11. 2019
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2011

Zamestnávateľ zamestnancovi na základe jeho oznámenia poskytol rodičovskú dovolenku podľa § 166 ods. 1 Zákonníka práce, ktorá trvá. Zároveň mu potvrdil žiadosť o materské, ktoré bolo doručené Sociálnej poisťovni. Túto skutočnosť zamestnávateľ oznámil v zákonnej lehote Sociálnej poisťovni registračným listom (zmena – začiatok RD) a príslušnej zdravotnej poisťovni oznámením zamestnávateľa (začiatok – kategória 1O). Zamestnanec zamestnávateľovi oznámil, že na základe rozhodnutia Sociálnej poisťovne mu vznikol nárok na materské iba za jeden deň, od nasledujúceho dňa mu nárok na materské zanikol. Ako posúdiť obdobie čerpania rodičovskej dovolenky od zániku nároku na materské na tieto účely?

Dátum publikácie: 29. 5. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2011

Súd v 5/2017 rozhodol v súdnom konaní o zaplatenie náhrady za nevyčerpanú dovolenku za roky 1994 a 1995. Súd rozhodol, že bývalý zamestnávateľ je povinný zaplatiť z titulu náhrady za nevyčerpanú dovolenku sumu 119,52 €.

Akú odvodovú povinnosť má zamestnávateľ v tomto prípade? Čo sa z danej sumy zráža, v akej výške a podľa akého obdobia? Splatnosť mala byť 12. 12. 1995.

Zrazí z danej sumy zamestnávateľ zrážku do zdravotnej poisťovne a daň z príjmu? Vychádza sa z pravidiel roku 1995 alebo 2017?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.