Vyhľadávanie > Blog > Ostatné > Dávky (nemocenské, úrazové ...)
5 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

tt_kalendar.jpg

Zdanlivo antagonistický názov blogu má za cieľ naznačiť, že jeho obsahom bude najmä pristavenie sa pri nárokoch tých zamestnancov, ktorí pri želaní príjemného prežitia zajtrajšieho dňa sviatku, ktoré si neodpustia redaktori televízie, si povzdychnú: aký sviatok, keď musím do práce.

tt_kompas.jpg

Solidarita v dôchodkových systémoch je vždy kontroverzná téma. V slovenských podmienkach, kde je dôchodkové zabezpečenie obyvateľstva realizované v rámci sociálneho poistenia, je otázka opodstatnenosti solidarity v dávkovej politike mimoriadne komplikovaná.

tt_chlap-v-obleku-pri-stlpe.jpg

Jeden múdry človek raz povedal, keď sa ho pýtali, čo je šialenstvo: „To je, keď stále robíte to isté a očakávate rozličné výsledky.“ Logika tohto výroku sa nám na prvý pohľad zdá úplne zrejmá a ani na sekundu nepochybujeme o tom, že takto to v skutočnosti naozaj funguje. Ale ako sme sa tiež mnohokrát presvedčili, ľudské bytosti nie sú celkom rozumné a racionálne bytosti a ak aj niečo dáva logiku, tak to ešte neznamená, že sa tým ľudia aj budú riadiť. A presne tak to aj vyzerá v riadení a manažovaní ľudí.

tt_pohovor-s-manazerkou.jpg

Existuje viacero možností, ako usadiť konateľa do jeho stoličky, a to čo sa týka zmluvy, ktorú so spoločnosťou bude mať. Uvedomil som si, že viaceré spoločnosti hľadajú v Obchodnom zákonníku riešenie „ako na to“, no nájsť odpoveď býva niekedy ťažšie.

tt_kniha-s-paragrafom.jpg

U nás na Slovensku sa v týchto dňoch stáva opäť aktuálnou témou novela Zákonníka práce, ktorú pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Už ani neviem, koľká novela je to v poradí, pretože u nás na Slovensku sa Zákonník práce mení tak často ako v niektorých rodinách spolubývajúca polovička...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.