Vyhľadávanie > Príklady z praxe > Ostatné > Účtovanie miezd (PÚ, JÚ)
3 výsledky
Dátum publikácie: 27. 7. 2018
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2018

Doba uchovávania – archivácie dochádzkových kníh je 3 roky?

Dátum publikácie: 2. 12. 2016
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2003

Na základe zmluvy o zlúčení dvoch spoločností s r. o. nastávajú tieto skutočnosti:

  • podpísanie zmluvy o zlúčení dňa: 24. 10. 2016,
  • výpis z obchodného registra o zrušení spoločnosti: 28. 10. 2016.

Ako správne zaúčtovať mzdy spoločnosti, ktorá zaniká a ako to bude s odvodmi a výkazmi do poisťovní a tiež ako postupovať u právneho nástupcu zanikajúcej spoločnosti?

Dátum publikácie: 26. 9. 2016
Autor: JUDr. Eva Tináková (advokátska kancelária MAPLE & FISH)
Právny stav od: 1. 10. 2007
Právny stav do: 31. 12. 2017

Vlastník bytu je zároveň aj predsedom spoločenstva. Vzhľadom nato, že vlastníci bytov nemajú záujem na chode spoločenstva, vedenie účtovníctva ostalo na predsedovi spoločenstva, aj jeho spracovanie, ako aj vyhotovenie zápisu zo schôdze. Na poslednej schôdzi sa odsúhlasilo, že toto účtovníctvo spracuje manželka predsedu za odmenu v sume 400 €. Stačí k tomu zápis zo schôdze vlastníkov, kde s uvedeným vyjadrila súhlas nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov, alebo je potrebné na výkon uvedenej činnosti uzatvoriť zmluvu? Kto má uvedenú zmluvu podpísať? V spoločenstve je aj podpredseda, ktorý sa na uvedenej schôdzi nezúčastnil. Aké ďalšie povinnosti vyplývajú z vyplatenej odmeny za spracovanie účtovníctva?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.