Vyhľadávanie > Blog > Ostatné
50 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

tt_skupina-ludi.jpg

Každý je nahraditeľný. To je obľúbené slovné spojenie niektorých manažérov. A – je pravdivé. Pokiaľ sa však používa príliš často, firme to neprospieva. Podiel pracovníkov, ktorí nedobrovoľne, ale aj dobrovoľne opúšťajú zamestnávateľa vyjadruje fluktuácia. Pozrime sa bližšie na čísla, ktoré ju vyjadrujú.

tt_check-znak-na-ceste.jpg

Zrejme každému je známa poučka o tom, že cesta do práce a cesta z práce domov sa nepovažuje za plnenie pracovných úloh, a teda sa nezapočítava do pracovného času. Môže však existovať situácia, kedy toto základné pravidlo platiť nebude?

iStock_000009302423Small.jpg

Kolektívna zmluva je právny vzťah vytvorený medzi zamestnancom a zamestnávateľom, ktorý však v praxi viacerí jeho účastníci podceňujú a vzájomné práva a povinnosti tam dohodnuté sa nedodržujú s odkazom na ich menšiu alebo snáď žiadnu záväznosť. Berie sa to ako niečo nutné, aby zástupcovia zamestnancov boli spokojní, avšak právny význam tohto inštitútu je väčší a často podceňovaný.

iStock_000012269351XSmall.jpg

V prvej časti článku sme sa zamerali aj na zmeny mozgových máp žien na materskej dovolenke. Zdôraznili sme fakt, že integráciu matiek po materskej je vhodné riešiť ako projekt.

iStock_000011441630XSmall.jpg

Čo vás prvé napadne, keď vám niekto spomenie tému: „Návrat do práce po materskej dovolenke?“ Dá sa na to pripraviť? V poslednej dobe sa veľmi často stretávam vo svojom okolí s týmto fenoménom, tak na strane zamestnávateľa, ako aj na strane zamestnankýň.

iStock_000002572349Small.jpg

Zákonník práce na prvé oboznámenie sa upravuje dva inštitúty, ktoré sú si navzájom veľmi podobné a môžu v praxi spôsobiť problém, ak sa na výplatný termín mzdy budeme pozerať ako na splatnosť mzdy. V skutočnosti tomu však môže byť inak.

iStock_000013467048XSmall.jpg

Čo povedať na obezitu ako možný dôvod diskriminácie v pracovnom práve? Asi iba toľko, že Súdny dvor Európskej únie už položil základy aj pre vyriešenie tejto otázky, ktorá môže na prvé prečítanie vzbudiť skôr úsmev ako vážny záujem o tému.

iStock_000006525885Medium.jpg

Základná otázka, ktorú si treba položiť na to, aby bol nadpis viac objasnený, by mala znieť nasledovne: môže môj nový zamestnávateľ, ku ktorému som ako zamestnanec prešiel, so mnou dojednať opäť novú skúšobnú dobu?

iStock_000018994531XSmall.jpg

Akciová spoločnosť má na svojom riadiacom vrchole (myslené z pohľadu výkonu činnosti štatutárneho orgánu) predstavenstvo, ktoré je ako kolektívny orgán zložené z viacerých členov a Obchodným zákonníkom je mu priznaná hlavná funkcia, a tou je riadenie celej činnosti spoločnosti a konanie v jej mene navonok, ale taktiež dovnútra (myslené pracovnoprávne). A práve otázke, ako má konať predstavenstvo pri pracovnoprávnych vzťahoch, je venovaná táto téma.

iStock_000015458659Small.jpg

Poznáte to... Sú otázky, na ktoré neviete odpovedať. Sú otázky, na ktoré sa nedá odpovedať. Sú otázky, na ktoré nechcete odpovedať. Sú otázky, na ktoré nemôžete odpovedať. A napokon sú otázky, ktoré sú... zbytočné... Všetky pritom majú spoločného menovateľa – žiadne odpovede.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.