3 výsledky
Dátum publikácie: 17. 9. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 5. 2018

Zamestnanci na prevádzke pracovali v máji aj počas sviatkov. Bežne vo sviatok nepracujú, majú nárok na ušlú mzdu za sviatok. Odpracovali v tieto dni po 12 hodín. Pracovná doba zamestnancov je 37,5 hod. týždenne. Podľa vnútornej internej smernice majú za prácu vo sviatok nárok na 100 % príplatok. Majú nárok aj na nadčasový príplatok za tento deň?

Dátum publikácie: 14. 9. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 5. 2018

Zamestnávateľ nebude postupovať podľa § 121 ods. 4 Zákonníka práce. Mzdu za nadčas bude vyplácať v mesiaci, kedy k práci došlo a nie až za čas čerpania náhradného voľna za nadčas. Ako má postupovať, ak zamestnanec bude pracovať nadčas vo sviatok a plánuje si zobrať náhradné voľno? Čo má zamestnávateľ vyplatiť v mesiaci, kedy nadčas vo sviatok nastal a čo má/nemá vyplatiť v mesiaci, kedy si nadčas vyčerpá? Za 1 hodinu nadčasu vo sviatok má nárok na 1 hodinu náhradného voľna alebo na dve hodiny, 1 hodina za sviatok a 1 hodina za nadčas?

Dátum publikácie: 11. 6. 2018
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 5. 2018

Týkajú sa zmeny Zákonníka práce od 1. 5. 2018 v oblasti príplatkov za prácu v noci, za prácu vo sviatok a cez víkend aj zamestnancov príspevkovej organizácie mesta – verejnej správy? Ak áno, týka sa to iba zamestnancov v pracovnom pomere alebo aj dohodárov?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.