5 výsledkov
Dátum publikácie: 17. 9. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 5. 2018

Zamestnanci na prevádzke pracovali v máji aj počas sviatkov. Bežne vo sviatok nepracujú, majú nárok na ušlú mzdu za sviatok. Odpracovali v tieto dni po 12 hodín. Pracovná doba zamestnancov je 37,5 hod. týždenne. Podľa vnútornej internej smernice majú za prácu vo sviatok nárok na 100 % príplatok. Majú nárok aj na nadčasový príplatok za tento deň?

Dátum publikácie: 14. 9. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 5. 2018

Zamestnávateľ nebude postupovať podľa § 121 ods. 4 Zákonníka práce. Mzdu za nadčas bude vyplácať v mesiaci, kedy k práci došlo a nie až za čas čerpania náhradného voľna za nadčas. Ako má postupovať, ak zamestnanec bude pracovať nadčas vo sviatok a plánuje si zobrať náhradné voľno? Čo má zamestnávateľ vyplatiť v mesiaci, kedy nadčas vo sviatok nastal a čo má/nemá vyplatiť v mesiaci, kedy si nadčas vyčerpá? Za 1 hodinu nadčasu vo sviatok má nárok na 1 hodinu náhradného voľna alebo na dve hodiny, 1 hodina za sviatok a 1 hodina za nadčas?

Dátum publikácie: 16. 6. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 5. 2018

V organizácii (divadlo pre deti) niektorí zamestnanci pracujú pravidelne v nedeľu. Doteraz bolo v internom mzdovom predpise určené, že pre týchto zamestnancov sú poskytnuté dni pracovného pokoja v iných dňoch týždňa a nedeľa bola pre nich pracovný deň, takže sa im príplatky za nedeľu nevyplácali. Je možné takto postupovať aj naďalej po zmene Zákonníka práce alebo im jednoznačne patrí mzdové zvýhodnenie za nedeľu bez ohľadu na to, či je to ich pracovný deň a nie deň pracovného pokoja?

Dátum publikácie: 11. 6. 2018
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 5. 2018

Týkajú sa zmeny Zákonníka práce od 1. 5. 2018 v oblasti príplatkov za prácu v noci, za prácu vo sviatok a cez víkend aj zamestnancov príspevkovej organizácie mesta – verejnej správy? Ak áno, týka sa to iba zamestnancov v pracovnom pomere alebo aj dohodárov?

Dátum publikácie: 6. 10. 2017
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2016
Právny stav do: 31. 12. 2018

Zamestnávateľ zamestnáva zamestnancov na kratší pracovný čas. Môžu si uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka v celej výške?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.