3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 24. 10. 2019
Autor: Ing. Valéria Jarinkovičová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Nový inštitút – príspevok na športovú činnosť dieťaťa, bol zavedený jednou z noviel Zákonníka práce schválených v roku 2019, a to zákonom č. 319/2019 Z. z. Aby príspevok mohol byť poskytnutý a daňovo zvýhodnený, musia byť splnené určené podmienky.

Dátum publikácie: 1. 4. 2018
Autor: JUDr. Stanislava Žáková
Právny stav od: 1. 5. 2018
Právny stav do: 30. 4. 2019

Od 1. mája 2018 nadobudne účinnosť novela Zákonníka práce. Medzi tie najdôležitejšie úpravy patria zvýšenie sadzieb mzdového zvýhodnenia za prácu vo sviatok, mzdové zvýhodnenia za prácu v sobotu a v nedeľu, zvýšenie sadzieb mzdového zvýhodnenia za prácu v noci. Zamestnávatelia budú povinní zverejňovať mzdu v ponuke zamestnania. Na príkladoch uvádzame, aké zákonom dané podmienky pri poskytnutí 13. a 14. platu musia zamestnávatelia splniť, aby mohli využiť daňové a odvodové oslobodenie.

Dátum publikácie: 4. 12. 2017
Autor: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 1. 2017

Hoci je darovacia zmluva upravená iba v Občianskom zákonníku, táto právna úprava sa používa aj v rámci obchodnoprávnych vzťahov, ktoré vznikajú medzi podnikateľmi pri ich podnikateľskej činnosti. Spôsob účtovania poskytnutého daru závisí od toho, či ide o peňažný alebo nepeňažný dar. Pretože jednoduché účtovníctvo je účtovníctvo „daňové“, pri účtovaní sa musí zobrať do úvahy, že poskytnutý dar nie je uznaným daňovým výdavkom.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.