3 výsledky
Dátum publikácie: 8. 6. 2020
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 1. 5. 2018

Má zamestnanec pracujúci na dohodu o pracovnej činnosti nárok na náhradu mzdy za sviatok?

Dátum publikácie: 28. 8. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2014

Zamestnanec, ktorý je poberateľom invalidného dôchodku, má uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti. Je v nemocnici. Musí si dať vypísať doklad o práceneschopnosti, aj keď neplatí nemocenské poistenie? Nemá nárok na náhradu príjmu za prvých 10 dní? Mohol mať aj odmenu počas tejto PN?

Dátum publikácie: 12. 2. 2015
Autor: Ing. Lenka Kuchárová
Právny stav od: 1. 4. 2005

Zamestnávateľ zamestnáva zamestnancov na základe dohody o pracovnej činnosti s pravidelnou mesačnou odmenou. Zamestnanci vykonávajú činnosť päťkrát v týždni jednu hodinu. Patrí takémuto zamestnancovi, ktorý vykonáva pracovnú činnosť na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovný pomer, náhrada za sviatok, ktorý pripadol na zamestnancov obvyklý pracovný deň, ak zamestnancovi ušla mzda pre sviatok? U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou za sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, sa považuje za odpracovaný podľa § 122 ods. 3 Zákonníka práce?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.