4 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 11. 12. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 3. 2021
Právny stav do: 19. 2. 2021

Ako je to so zmenami v gastrolístkoch, ktoré sa chystajú v roku 2021? 1. Odkedy bude pravdepodobne platiť, že si zamestnanci budú môcť vybrať, či budú chcieť príspevok alebo gastrolístok? Od 1/2021 alebo to bude k neskoršiemu dátumu? 2. Budú si môcť vybrať aj zamestnanci, ktorí sú už dlhodobo v pracovnom pomere? 3. Ak si budú môcť vybrať aj zamestnanci, ktorí už majú vytvorený pracovný pomer, budú túto zmenu môcť vykonať v rámci roka v ktoromkoľvek mesiaci alebo vždy k začiatku roka?

Dátum publikácie: 8. 12. 2020
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 9. 2011
Právny stav do: 28. 2. 2021

Zamestnávateľ poskytuje stravovanie vo vlastnej jedálni. Niektorí zamestnanci majú napríklad intoleranciu na potraviny, ktoré jedáleň nedokáže v pripravovanej strave vylúčiť, resp. nahradiť. Môže zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov v kolektívnej zmluve dohodnúť poskytovanie stravných lístkov, resp. finančného príspevku takýmto zamestnancom na základe ich čestného vyhlásenia o zdravotnom stave a potrebe iného stravovania?

Dátum publikácie: 5. 8. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 3. 2015
Právny stav do: 28. 2. 2021

Zamestnanci počas mimoriadnej situácie pracujú z domu. Zamestnávateľ si chce upraviť v kolektívnej zmluve, že bude počas obdobia práce z domu z dôvodu týchto mimoriadnych situácií, ak nastanú, poskytovať peňažný príspevok na stravovanie. Zamestnávateľ chce, aby tento finančný príspevok na stravovanie bol oslobodený od dane a odvodov, keďže sa bude poskytovať počas mimoriadnej situácie. Môže si neplatenie dane a odvodov z finančného príspevku na stravovanie upraviť v kolektívnej zmluve?

Dátum publikácie: 22. 7. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 2. 2014
Právny stav do: 28. 2. 2021

Konateľ poberá pravidelne mesačne odmenu. Má zákonný nárok na stravné lístky?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.