3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 10. 5. 2021
Autor: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 1. 2006

Ukrajinec podniká v SR na základe slovenského živnostenského oprávnenia. Má nárok na stravné? V akej výške možno uplatniť stravné ako daňový výdavok?

Dátum publikácie: 30. 4. 2021
Autor: M.Sc. Ing. Kristína Žilínková
Právny stav od: 1. 3. 2021

Ako ma postupovať zamestnávateľ, ktorého hlavný predmet činnosti je poskytovanie stravovania pre iných, z pohľadu svojich zamestnancov, keď má záujem poskytnúť im stravné bezodplatne? Aký základ z kalkulácie ceny jedla má zamestnávateľ využiť pre výpočet ceny jedla pre zamestnancov,  aká suma by mala byť vykázaná vo výplate zamestnancov ako nedaňový príjem, keď cena jedla je pre vlastných zamestnancov nižšia? Ako má viesť evidenciu voči týmto zamestnancom? Čo môže okrem príspevku zo sociálneho fondu ešte znížiť cenu stravného pre zamestnanca?

Dátum publikácie: 16. 3. 2021
Autor: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 3. 2021

Je aj peňažný príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie zamestnanca oslobodený od dane v prípade, že mu od 1. 3. 2021 bude vyplácaný finančný príspevok na stravovanie podľa § 152 ods. 7 Zákonníka práce?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.