5 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 19. 8. 2021
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2010

Zamestnávateľ by chcel presunúť  delimitáciou (presun práv a povinností na inú spoločnosť) niektorých zamestnancov do novej spoločnosti. Títo zamestnanci majú v pôvodnej spoločnosti uzatvorené doplnkové dôchodkové sporenie – tretí pilier. Ako je to s prechodom zrážok na toto sporenie k novému zamestnávateľovi? Budú stačiť pôvodné zmluvy s dôchodcovskou spoločnosťou alebo je potrebné uzatvárať nové zmluvy?

Dátum publikácie: 5. 3. 2021
Autor: Ing. Katarína Jašurková
Právny stav od: 1. 3. 2021

Je aj finančný príspevok poskytnutý zamestnancovi zo sociálneho fondu na stravu oslobodený od odvodov a dane?

Dátum publikácie: 9. 2. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 6. 2. 2021

Zamestnávateľ v Príkaze riaditeľa nariadil zamestnancom po návrate z pracovnej cesty alebo dovolenky v zahraničí absolvovať 5-dňovú karanténu formou home office a absolvovať test na Covid-19. Test bude preplácať zamestnávateľ. Bude sa tento test považovať za benefit zamestnanca, a to aj v prípade, že ho bude musieť podľa Príkazu riaditeľa absolvovať viackrát? Ak sa takýto test bude považovať za benefit zamestnanca, tak to bude podliehať odvodom a zdaneniu?

Dátum publikácie: 19. 1. 2021
Autor: Ing. Anna Mackovičová
Právny stav od: 1. 1. 2005

Ak má zamestnávateľ (obec) podpísanú s príslušnou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou zamestnávateľskú zmluvu, kde je dohodnuté, že zamestnávateľ prispieva zamestnancom na doplnkové dôchodkové sporenie vo výške x % z hrubej mzdy, môže zamestnávateľ tento príspevok vypočítavať aj z náhrad za dovolenku a tzv. "P" a prípadnej odmeny zamestnanca, alebo iba zo mzdy za odpracované dni? Môže takýto výpočet obhájiť tým, že podľa § 4 ods. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. sa za plat nepovažujú len vymenované položky a náhrada za dovolenku a "P" tam nie je uvedená? Môže sa príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie vypočítať aj z náhrady za nevyčerpanú dovolenku pri skončení pracovného pomeru? Ako je to s príspevkom na doplnkové dôchodkové sporenie z uvedených náhrad u starostu, zástupcu starostu a kontrolóra?

Dátum publikácie: 2. 11. 2020
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 13. 7. 2020

UPSVaR poskytne zamestnávateľovi v rámci projektu na podporu zamestnávania v poľnohospodárstve podľa § 54 ods. 1 písm. b) zákona o službách zamestnanosti príspevok na odvody v plnej výške odvodov. Príspevok na odvody zamestnanca je potom zamestnávateľ v nasledujúcom mesiaci povinný vyplatiť zamestnancovi. Akému zdaneniu a odvodovému zaťaženiu bude podliehať tento príspevok zamestnancovi vyplatený v jeho mzde v nasledujúcom mesiaci?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.