9 výsledkov
Dátum publikácie: 30. 6. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2004

Výrobná spoločnosť má 104 zamestnancov. Pitnú vodu má štandardne cez vodovodný kohútik. Pre pracovníkov vo výrobe sa pitná voda z kohútika bublinkuje v podávači. Pre THP pracovníkov sa nakupujú barely s vodou, ktorá ale je účtovaná mimo daňových nákladov. Ak by sa objednávali barely s vodou pre všetkých zamestnancov, bolo by to možné uznať celé do daňových nákladov?

Dátum publikácie: 9. 2. 2021
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 6. 2. 2021

Zamestnávateľ v Príkaze riaditeľa nariadil zamestnancom po návrate z pracovnej cesty alebo dovolenky v zahraničí absolvovať 5-dňovú karanténu formou home office a absolvovať test na Covid-19. Test bude preplácať zamestnávateľ. Bude sa tento test považovať za benefit zamestnanca, a to aj v prípade, že ho bude musieť podľa Príkazu riaditeľa absolvovať viackrát? Ak sa takýto test bude považovať za benefit zamestnanca, tak to bude podliehať odvodom a zdaneniu?

Dátum publikácie: 2. 2. 2021
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2004

Spoločnosť dala 11. 1. 2021 pretestovať zamestnancov na COVID-19. Sú tieto výdavky spojené s testovaním daňovým nákladom?

Dátum publikácie: 10. 3. 2020
Autor: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Spoločnosť chce poskytnúť zamestnancom preventívne lekárske prehliadky nad rámec osobitných predpisov tak, aby u zamestnancov neboli zdanené a u zamestnávateľa boli uznaným daňovým výdavkom. V sociálnom fonde však nemá dostatok prostriedkov. Ako doplniť prostriedky sociálneho fondu, aby jeho tvorba bola daňovým výdavkom? Na ktorý nákladový účet sa zaúčtuje faktúra od zdravotníckeho zariadenia?

Dátum publikácie: 12. 8. 2016
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 3. 2016

Organizácia tvorí sociálny fond. Na prevádzke má pitnú vodu. Prispieva len na stravné zo sociálneho fondu. Môže nakúpiť priamo zo sociálneho fondu minerálky v plnej cene a rozdať ich zamestnancom? Zo sociálneho fondu by sa uhradila plná cena minerálky, bez príspevku zamestnávateľa a zamestnanca.

Dátum publikácie: 23. 3. 2012
Autor: Ing. Marián Drozd, Katarína Sloviaková
Právny stav od: 1. 1. 2012
Právny stav do: 31. 12. 2014

Podľa kolektívnej zmluvy zamestnávateľ poskytne príspevok na okuliare (nie kontaktné šošovky) v maximálnej výške 100 € zamestnancom, ktorí pracujú so zobrazovacími jednotkami a zistí sa im po vyšetrení odborným očným lekárom oslabenie zraku. Po predložení dokladu o zaplatení zamestnávateľ poskytne príspevok na okuliare v zmysle § 7 nariadenia vlády SR č. 276/2006 Z. z. o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách pri práci so zobrazovacími jednotkami.

1. Môže si dať zamestnávateľ do nákladov výdavky na zakúpenie okuliarov zamestnancom pri práci so zobrazovacími jednotkami a príspevok sa zamestnancovi nebude zdaňovať a ani sa nebudú odvádzať odvody?
2. Alebo pre zamestnávateľa to bude pripočítateľná položka a pre zamestnanca to bude príjem, ktorý podlieha zdaneniu a odvodom?

Dátum publikácie: 12. 5. 2009
Autor: Ing. Iveta Petrovická
Právny stav od: 1. 1. 2004
Právny stav do: 31. 12. 2010
Je možné počas horúcich letných dní a počas prerušenej dodávky pitnej vody podávanie minerálok považovať za daňový výdavok, aj keď pracovníci vykonávajú programátorské a administratívne práce?
Dátum publikácie: 26. 8. 2008
Autor: Ing. Vladimír Ozimý, Mária Jančíková
Právny stav od: 1. 1. 2008
Právny stav do: 31. 12. 2010

Môže zamestnávateľ poskytnúť zo sociálneho fondu príspevok vo výške celého poukazu, napr. v sume 14 000 Sk pre dve osoby, t. j. aj pre rodinného príslušníka? Ako príspevok zdaniť? Ako je to z pohľadu DPH a podvojného účtovníctva?

Dátum publikácie: 14. 3. 2008
Autor: Ing. Vladimír Ozimý
Právny stav od: 1. 5. 2004
Právny stav do: 31. 12. 2011

Organizácia kupuje pitnú vodu pre zamestnancov na pracovisko. Nejde však o pracovisko, kde je potrebné zabezpečovať vodu pre zamestnancov a spoločnosť hradí časť zo sociálneho fondu a časť ako nedaňový výdavok spoločnosti. Má spoločnosť možnosť odpočítať si DPH?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.