4 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 19. 3. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2021

Je možné dávať do výplaty zamestnanca aj položky, ktoré nepodliehajú dani a ani odvodom? O aké položky ide? Môže to byť napríklad príspevok na bývanie, využívanie vlastného náradia, mobilného telefónu, notebooku?

Dátum publikácie: 15. 1. 2020
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 9. 2018

Firma má uzatvorenú zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania so strednou školou podľa § 8 zákona o odbornom vzdelávaní. So žiakom zamestnávateľ nemá uzatvorenú žiadnu zmluvu. Má firma nárok na zníženie základu dane podľa § 17 ods. 37 zákona o dani z príjmov? ...

Dátum publikácie: 5. 11. 2018
Autor: PhDr. Jozef Sýkora, MBA
Právny stav od: 1. 1. 2013

Má obec právo poskytovať z prostriedkov na reprezentácie aj vecné dary zamestnancom pri životných jubileách a pracovných jubileách, ak to nemá definované v kolektívnej zmluve?

Dátum publikácie: 13. 12. 2017
Autor: Ing. Alena Bajčíková
Právny stav od: 1. 1. 2008

Prídel do SF má zamestnávateľ podľa zákona vo výške 1 % a má ďalší prídel vo výške 0,5 % (nie je určené, že prídel je určený na dopravu). Má uzatvorenú kolektívnu zmluvu, na základe ktorej vypláca každému zamestnancovi, ktorý dochádza do zamestnania (teda nemá trvalé bydlisko v mieste zamestnávateľa), dvakrát ročne pevnú sumu na základe potvrdenia o výške cenových relácií zo SAD. Je tento postup správny? Musí prepočítavať, či mzda zamestnancov nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR za kalendárny rok predchádzajúci dva kalendárne roky, za ktorý sa príspevok vypláca? Ak áno, tak počíta priemernú polročnú mzdu, ak vypláca polročne?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.