4 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Eva Gášpárová

Venuje sa vedeniu účtovníctva a ostatných účtovno-ekonomických agend, organizačnému, ekonomickému a účtovnému poradenstvu. Publikačnej činnosti v oblasti jednoduchého, podvojného a mzdového účtovníctva sa venuje od roku 2002.

Dátum publikácie: 9. 1. 2018
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2009

Pred koncom roka chce zamestnávateľ vyplatiť zamestnancom v hotovosti príspevok na regeneráciu pracovnej sily zo sociálneho fondu. Môže si do podmienok vyplatenia uviesť napr. „je v stave k 1. 12. príslušného roka“, krátenie príspevku vo výške 1/12 za každý neodpracovaný mesiac ? Napr. zamestnanci, ktorí boli zamestnaní na dobu určitú v priebehu roka a nebudú v stave k 1. 12., nedostanú odmenu vôbec, bude to v súlade s platnou legislatívou?

Dátum publikácie: 21. 12. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Lekáreň vyslala svojich zamestnancov (zdravotníckych pracovníkov) na základe ponuky na školenie. Celé školenie hradila spoločnosť, ktorá školila. Takže pre lekáreň školenie pre zamestnancov bolo zdarma. Po absolvovaní školenia zamestnanci priniesli oznámenie o výške poskytnutého nepeňažného plnenia. Má sa tento údaj zohľadniť aj vo výplate zamestnancov (nepeňažný príjem)?

Dátum publikácie: 8. 8. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2015

Akým spôsobom – podľa čoho – je možné poskytnúť študentom vysokej školy podnikové štipendium? Z akej skupiny nákladov sa bude hradiť poskytnuté štipendium?

Dátum publikácie: 8. 2. 2016
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2011

Pre motiváciu zamestnancov zamestnávateľ plánuje uzatvoriť pracovnú zmluvu, kde jeden článok bude rozoberať to, že ak zamestnanec bude u zamestnávateľa pracovať 2 roky, po dvoch rokoch získa nárok na vopred dohodnutú odmenu. Ale časť tejto odmeny by sa mu vyplácala v mesačných/kvartálnych sumách ako záloha, ktorú keď by náhodou skončil vo firme po pol roku/roku, bude musieť v plnej výške vrátiť. Môže sa o tejto zálohe v priebehu dvoch rokov účtovať iba ako o poskytnutej zálohe? Nemusia sa z nej odvádzať odvody, daň? Môže sa to brať tak, že nejde o pôžičku, ale kvázi i „predvyplatenie" mzdy, na ktorú vznikne zamestnancovi nárok po dvoch rokoch od podpisu predmetnej zmluvy? Preto to chce aj zamestnávateľ evidovať na nejakom zálohovom účte, kde bude presne vidieť, koľko ktorý zamestnanec dostal, koľko musí vrátiť.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.