1 výsledok

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Eva Gášpárová

Venuje sa vedeniu účtovníctva a ostatných účtovno-ekonomických agend, organizačnému, ekonomickému a účtovnému poradenstvu. Publikačnej činnosti v oblasti jednoduchého, podvojného a mzdového účtovníctva sa venuje od roku 2002.

Dátum publikácie: 27. 7. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Firma na základe starých kolektívnych zmlúv vypláca bývalým zamestnancom tzv. výsluhové príplatky. V minulosti boli prihlásení do Sociálnej poisťovne, kde figurujú ako zamestnanci. Z výsluhového príplatku sa odvádzajú odvody. Títo „výsluháči", keďže nie sú klasickí zamestnanci, neboli zahrnutí do počtu pri platení koncesionárskych poplatkov. V súčasnosti firme prišiel výmer na doplatenie za posledné 3 roky kvôli týmto dôchodcom. Ako majú byť evidovaní v Sociálnej poisťovni, aby ich RTVS nebrala za klasických zamestnancov?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.