5 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 21. 9. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Aký dôsledok budú mať vyplatené dividendy za rok 2016 a 2017 z vlastnej s. r. o., kde konateľ je aj zamestnanec a dividendy budú vyplatené počas obdobia poberania materského a následne poberania rodičovského príspevku?

Dátum publikácie: 13. 11. 2017
Autor: Ing. Alena Bajčíková
Právny stav od: 1. 1. 2011

Škola má pre rok 2017 povinnosť zamestnávať občanov so zdravotným postihnutím. Rozhodla sa pre zákazku z chránenej dielne. Aká minimálna čiastka je pre rok 2017? Do sumy sa započítava práca alebo aj materiál?

Dátum publikácie: 9. 10. 2017
Autor: Ing. Anna Mackovičová
Právny stav od: 1. 1. 2011

Zamestnanec skončil pracovný pomer k 30. 6. 2017. Od 1. 7. 2017 mu bude 4x za obdobie 12 mesiacov vyplácaná peňažná náhrada podľa § 83a Zákonníka práce (obmedzenie zárobkovej činnosti po skončení pracovného pomeru). Peňažná náhrada bude vyplácaná vo výplatnom termíne za 9/2017, za 12/2017, za 3/2018 a za 6/2018. Sociálna poisťovňa zamestnávateľa informovala, že má zamestnanca prihlásiť ako zamestnanca s nepravidelným príjmom na obdobie od 1. 7. 2017 do 30. 6. 2018 a že odvody sa budú rozpočítavať vo Výkaze poistného a príspevkov na predošlé mesiace, teda pri vyplácaní za 9/2017 sa vo výkaze za 10/2017 rozpočítajú na mesiace 7/2017; 8/2017; 9/2017, pri výplate za 12/2017 sa rozpočítajú na mesiace 10/2017; 11/2017 a 12/2017 atď. Je to tak správne? Nemalo by sa pri výplate za 12/2017 rozpočítať na obdobie 7/2017 až 12/2017 (t. j. na 6 mesiacov)? Ako to bude vo Výkaze poistného a príspevkov v r. 2018?

Je uvedený zamestnanec počítaný do evidenčného počtu zamestnancov?

Dátum publikácie: 6. 9. 2017
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2016

Fyzická osoba podnikateľ (lekár) dostal honorár na základe zmluvy o použití diela uzatvorenej podľa § 65 Autorského zákona. Má dohodu o výplate odmeny, kde sa dohodli, že si daňovník daň z vyplatenej odmeny vyrovná osobne podaním daňového priznania. Odmena môže ísť do ostatných zdaniteľných príjmov alebo musí byť v daňovom priznaní samostatne? Môžu sa k danej odmene vyčísliť aj výdavky?

Dátum publikácie: 27. 7. 2017
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Firma na základe starých kolektívnych zmlúv vypláca bývalým zamestnancom tzv. výsluhové príplatky. V minulosti boli prihlásení do Sociálnej poisťovne, kde figurujú ako zamestnanci. Z výsluhového príplatku sa odvádzajú odvody. Títo „výsluháči", keďže nie sú klasickí zamestnanci, neboli zahrnutí do počtu pri platení koncesionárskych poplatkov. V súčasnosti firme prišiel výmer na doplatenie za posledné 3 roky kvôli týmto dôchodcom. Ako majú byť evidovaní v Sociálnej poisťovni, aby ich RTVS nebrala za klasických zamestnancov?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.