2 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 10. 5. 2021
Autor: JUDr. Petra Čičkánová
Právny stav od: 1. 5. 2014

Zamestnávateľ vykonáva zamestnancovi zrážky zo mzdy na základe dohody o zrážkach zo mzdy uzatvorenej s veriteľom. Zamestnanec požiadal zamestnávateľa o pozastavenie zrážok zo mzdy, ktorú podložil súdnym rozhodnutím, z ktorého zamestnávateľ nebol schopný určiť, že sa týka pohľadávky, v prospech ktorej vykonáva zrážky zo mzdy. Veriteľ požadoval pokračovať vo výkone zrážok. Následne kontaktoval zamestnávateľa mediátor a požadoval, aby zamestnávateľ ukončil výkon zrážok zo mzdy zamestnanca. Ako má zamestnávateľ postupovať?

Dátum publikácie: 23. 5. 2016
Autor: Ing. Alena Bajčíková
Právny stav od: 1. 4. 2001
Právny stav do: 1. 9. 2017

Môže predseda odborového zväzu trvať na tom, že by nečlenovia odborovej organizácie platili tzv. „príspevok na kolektívne vyjednávanie“? Môže mzdový účtovník zo zúčtovanej odmeny stiahnuť túto čiastku i napriek tomu, že s tým zamestnanec nesúhlasí?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.