20 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 29. 6. 2021
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2019

Môže zamestnávateľ zamestnať na trvalý pracovný pomer osobu, ktorá je momentálne študentom vysokej školy a má na území SR prechodný pobyt s povolením na prácu – osoba s ukrajinskou národnosťou?

Dátum publikácie: 20. 10. 2020
Autor: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 9. 2019

Zamestnankyňa u zamestnávateľa absolvovala adaptačné vzdelávanie ako učiteľka MŠ. Zamestnávateľ ju však preradil na pozíciu vychovávateľky v ŠKD. Musí absolvovať znovu adaptačné vzdelávanie ako vychovávateľka?

Dátum publikácie: 12. 10. 2020
Autor: JUDr. Petra Čičkánová
Právny stav od: 25. 5. 2018

Aké sú povinnosti zamestnávateľa – prevádzkovateľa – vo vzťahu k jeho zamestnancom z hľadiska ochrany osobných údajov? Je povinnosťou prevádzkovateľa preškoliť svojich zamestnancov?

Dátum publikácie: 3. 8. 2020
Autor: Ing. Vladimír Ozimý
Právny stav od: 1. 1. 2019

Spoločnosť na základe zmluvy o duálnom vzdelávaní zamestnáva žiakov. Žiaci dostávajú stravné lístky, avšak celú hodnotu stravných lístkov hradí spoločnosť. Ide v takomto prípade o daňový náklad spoločnosti (myslia sa stravné lístky, ktoré by si mali žiaci hradiť sami)? Čo sa týka účtovania, môže sa použiť zápis 527/333?

Dátum publikácie: 23. 7. 2020
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2020

Zdravotnícke zariadenie posiela svojho zamestnanca – fyzioterapeuta – na kurz počas 2 rokov do Čiech, aby si urobil Vojtovu metódu cvičenia. Zamestnávateľ mu všetko uhradí (kurz, cestovné) a bude mu poskytovať platené voľno. Toto všetko chce daňovo uznať. Pôjde u zamestnanca o príjem zo závislej činnosti oslobodený od dane? Zamestnanec sa zaviaže odpracovať u zamestnávateľa 3 roky.

Dátum publikácie: 7. 4. 2020
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2016

Spoločnosť chce so študentom VŠ uzatvoriť dohodu o odbornej praxi študenta v rozsahu 80 hodín bezodplatne. Má nejaké povinnosti voči SP a ZP?

Dátum publikácie: 29. 3. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 7. 2003

Zamestnancovi v robotníckej profesii pri rôznej hodinovej mzde podľa druhu vykonávanej práce (napr. elektrikár, čistiaci majster) patrí za školenie, ktoré absolvoval počas riadnej pracovnej doby, náhrada mzdy?

Dátum publikácie: 25. 3. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 9. 2018

Firma uzavrela so strednou školou zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania. Akú minimálnu sadzbu za hodinu produktívnej práce musí firma študentovi poskytnúť?

Dátum publikácie: 15. 1. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 1. 2016

Je uzatvorená učebná zmluva, podľa ktorej zamestnávateľ finančne zabezpečuje žiaka a vypláca žiakovi odmenu za produktívnu prácu. Limituje zamestnávateľa zákon, akú maximálnu odmenu môže žiakovi vyplatiť?

Dátum publikácie: 15. 1. 2020
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 9. 2018

Firma má uzatvorenú zmluvu o poskytovaní praktického vyučovania so strednou školou podľa § 8 zákona o odbornom vzdelávaní. So žiakom zamestnávateľ nemá uzatvorenú žiadnu zmluvu. Má firma nárok na zníženie základu dane podľa § 17 ods. 37 zákona o dani z príjmov? ...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.