2 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Ing. Eva Gášpárová

Venuje sa vedeniu účtovníctva a ostatných účtovno-ekonomických agend, organizačnému, ekonomickému a účtovnému poradenstvu. Publikačnej činnosti v oblasti jednoduchého, podvojného a mzdového účtovníctva sa venuje od roku 2002.

Dátum publikácie: 5. 1. 2022
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2018

Ako dlho musí zamestnávateľ uchovávať rodný list dieťaťa, potvrdenia o návšteve školy – pre potreby uplatňovania daňového bonusu, sobášny list za predpokladu, že si zamestnanec uplatňuje nezdaniteľnú časť a za predpokladu, že si zamestnanec neuplatňuje nezdaniteľnú časť na manželku? Stačí 10 rokov? Mzdový list sa archivuje 50 rokov a tam je tiež uvedená výška daňového bonusu, nie je potrené to teda archivovať až 50 rokov (ako podklad k výpočtu)?

Dátum publikácie: 30. 12. 2021
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2022

Zamestnávateľ poskytuje stravovanie formou gastrokariet v hodnote 3,83 € na 1 jedlo. Zamestnávateľ prispieva 2,81 €, zo sociálneho fondu 0,34 € a zamestnanec si prispieva 0,68 €. Pracovné zmeny sú 7,5 hod. a 8 hod. od pondelka do piatka. Pri načase dostávajú pri odpracovanej 12 hod. zmene ďalšie jedlo v hodnote 3,83 € v plnej výške. Zamestnanec si na toto jedlo neprispieva. Aby zamestnávateľ od 1. 1. 2022 predišiel odvodom a daniam z poskytnutého druhého jedla, tak môže poskytnúť celú výšku druhého jedla zo sociálneho fondu?...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.