4 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Viera Kubanková

DSC_3005___120x180.jpg

Poradca v oblasti miezd a personalistiky. Dlhoročné skúsenosti a prax v spracovaní personálnej agendy, výpočte a spracovaní miezd v súkromnom sektore i v oblasti verejnej správy.

 

Dátum publikácie: 30. 11. 2021
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 5. 2018

Zamestnanec na dohodu o vykonaní práce opravuje stroje a zariadenia, kde si vedie aj evidenciu dochádzky, kde pracuje aj v soboty a nedele. Má nárok na príplatok za sobotu a nedeľu?

Dátum publikácie: 22. 11. 2021
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 1. 2014

Zamestnávateľ poskytol zamestnancovi vozidlo jednorazovo na súkromné účely na jeden týždeň. Zamestnanec nevyužíva vozidlo na služobné aj súkromné účely. Má sa zamestnancovi jednorazové použitie vozidla zdaniť?

Dátum publikácie: 22. 11. 2021
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 4. 2002

Zamestnanci pracujú pondelok až piatok. Môže zamestnávateľ nariadiť zamestnancom pracovať aj v sobotu? Čo všetko musí byť dodržané, aby to bolo v súlade so Zákonníkom práce? Je potrebné, aby zamestnancom za odpracovanú sobotu bolo určené náhradné voľno alebo stačí iba preplatenie práce nadčas a príplatkov? Musí byť nariadenie nadčasu v písomnej forme? Ak nariadené nadčasy presiahnu 150 hodín, ako potom riešiť prácu nadčas? Musí byť podpísaná dohoda o práci nadčas?

Dátum publikácie: 18. 11. 2021
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 9. 2011

Zamestnankyňa mala v pracovnej zmluve dohodnutú dobu určitú do 30. 9. 2021 a momentálne je na materskej dovolenke. Môže zamestnávateľ s ňou skončiť pracovný pomer k uvedenému dátumu, aj keď je na materskej dovolenke?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.