4 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 28. 11. 2018
Autor: Peter Martynek
Právny stav od: 1. 7. 2006

Musí mať zamestnanec, ktorý nastupuje ako vodič nákladného vozidla do zamestnania, vstupnú lekársku prehliadku, keďže ako vodič má platný preukaz - doklad o zdravotnej spôsobilosti?

Dátum publikácie: 28. 11. 2018
Autor: Peter Martynek
Právny stav od: 1. 9. 2007

Zamestnanec opätovne nastúpil na rovnakú pracovnú pozíciu k tomu istému zamestnávateľovi. Pri prvom pracovnoprávnom vzťahu k zamestnávateľovi absolvoval vstupnú lekársku prehliadku, ktorá je 2 mesiace stará. Koľko je platná vstupná lekárska prehliadka? Musí byť vykonaná pri každom pracovnoprávnom vzťahu?

Dátum publikácie: 26. 11. 2018
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 8. 2014

Zamestnávateľ zamestnáva vodičov z povolania, kde má veľkú fluktuáciu. Vodiči potrebujú na výkon povolania doklad o zdravotnej spôsobilosti a aj doklad o psychickej spôsobilosti. Je zamestnávateľ povinný preplácať tieto lekárske prehliadky?

Dátum publikácie: 26. 11. 2018
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 1. 2008

Zamestnávateľ chce použiť sociálny fond na regeneráciu pracovnej sily v súlade s § 5 ods. 7 písm. d) zákona o dani z príjmov. Rekreačné zariadenie zamestnávateľ nevlastní, ale si ho prenajme. Musí byť rekreačné zariadenie uzatvorené pre verejnosť a dostupné iba pre zamestnancov zamestnávateľa, aby tento príjem nebol považovaný za nepeňažný príjem na strane zamestnanca? Je potrebné uzatvoriť zmluvu s prevádzkovateľom zariadenia s dohodou konkrétnych podmienok ako prevádzkový čas a podobne?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.