42 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 19. 10. 2020
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 30. 7. 2020

Zamestnanec slovenského zamestnávateľa s cieľom vykonania čiastkových úkonov, napr. zobratie prístroja alebo vzorky materiálu, ktoré sú potrebné pre zabezpečenie poskytnutia objednanej služby klientovi, cestuje do iného štátu EÚ/EHS, pričom ide o krátkodobé cesty, napr. cesty trvajú 1 hodinu. Výslednú službu poskytuje slovenský zamestnávateľ na území SR. Predstavuje predmetná situácia režim vyslania v rámci cezhraničného poskytovania služieb v kontexte novely Zákonníka práce účinnej od 30. 7. 2020? 

Dátum publikácie: 19. 10. 2020
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 30. 7. 2020

Je možné pri posudzovaní výšky mzdy vyslaného zamestnanca zahrnúť do jeho mzdy aj „prídavky“ (cestovné náklady, stravné, ubytovacie náklady) uvádzané v Smernici 957/2018/EÚ?

Dátum publikácie: 16. 10. 2020
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2009

Môže zamestnávateľ schváliť zamestnancovi cestu vlastným autom, ktoré nie je havarijne poistené, ak si zamestnanec nebude nárokovať náhradu za takto použité auto? Môže mu zamestnávateľ v takomto prípade preplatiť náhradu vo výške bežného cestovného hromadným dopravným prostriedkom?

Dátum publikácie: 22. 9. 2020
Autor: Nicolas Hamlock
Právny stav od: 18. 6. 2016

Aká mzda patrí zamestnancovi v prvý a posledný deň vyslania a ako sa posudzuje jeho nárok na cestovné náhrady?

Dátum publikácie: 21. 8. 2020
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 21. 5. 2020

Ako je to pri automatickom navyšovaní výšky stravného pri služobnej ceste na rok 2020? Mení sa výška alebo ostáva nezmenená?

Dátum publikácie: 23. 3. 2020
Autor: Ing. Simona Jurišová
Právny stav od: 1. 1. 2016

Môže spoločnosť preplatiť cestovné náhrady budúcemu riaditeľovi spoločnosti? Pracovná zmluva bola podpísaná 1. 2. 2020 s termínom nástupu 1. 2. 2020 na pozíciu riaditeľ spoločnosti. Avšak ešte 27. 1. 2020, teda pred termínom nástupu do práce, sa budúci riaditeľ spoločnosti zúčastnil na jednodňovom školení potrebnom k jeho budúcej práci. Je možné preplatiť mu cestovné náhrady a bude ich mať spoločnosť plne daňovo uznateľné? Ak áno, do ktorej kategórie osôb uvedených v § 1 zákona o cestovných náhradách je možné ho zadeliť?

Dátum publikácie: 30. 9. 2019
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 3. 2015

Zamestnávateľ chce vodičom nákladných áut poskytovať stravovaciu nabíjateľnú kartu. Keďže však nevie, koľko budú jazdiť v priebehu mesiaca, tak zamestnávateľ nevie, ako má kartu nabiť. Akým spôsobom to má zamestnávateľ vyriešiť?

Dátum publikácie: 17. 7. 2019
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 7. 2002

Vodiči sú zamestnanci a v pracovnej zmluve ako miesto výkonu práce majú uvedené sídlo firmy. V pondelok ráno vyrážajú za prácou po celom Slovensku a v piatok popoludní sa vracajú späť s kamiónmi do sídla firmy. Aký nárok majú vodiči na stravné?

Dátum publikácie: 4. 7. 2019
Autor: Ing. Katarína Jašurková
Právny stav od: 1. 4. 2005

Aký je správny postup pre výpočet stravného vodiča pri zahraničných pracovných cestách v prípade, ak v jeden kalendárny deň uskutočnil tri zahraničné pracovné cesty?

Dátum publikácie: 10. 6. 2019
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 5. 2010

Zamestnanec s. r. o. (vodič dodávky) by vozil na firemnej dodávke do 3,5 t tovar zo Slovenska do Švajčiarska. Ako to je s formulárom A1, príkazmi na zahraničnú pracovnú cestu a čo sa týka stravného?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.