3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 20. 1. 2022
Autor: Bc. Katarína Danajovičová
Právny stav od: 1. 1. 2022

Zamestnávateľ vyplatil príjem bývalému zamestnancovi. Bývalý zamestnanec už nežije na území SR, ale je poistený v zahraničí v členskom štáte EÚ. Ako má zamestnávateľ postupovať pri výpočte a úhrade odvodov?

Dátum publikácie: 5. 1. 2022
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2018

Ako dlho musí zamestnávateľ uchovávať rodný list dieťaťa, potvrdenia o návšteve školy – pre potreby uplatňovania daňového bonusu, sobášny list za predpokladu, že si zamestnanec uplatňuje nezdaniteľnú časť a za predpokladu, že si zamestnanec neuplatňuje nezdaniteľnú časť na manželku? Stačí 10 rokov? Mzdový list sa archivuje 50 rokov a tam je tiež uvedená výška daňového bonusu, nie je potrené to teda archivovať až 50 rokov (ako podklad k výpočtu)?

Dátum publikácie: 4. 1. 2022
Autor: Bc. Katarína Danajovičová
Právny stav od: 1. 1. 2021

Je nutné, aby mzdová a personálna agenda bola uchovávaná v archíve organizácie v samostatne uzamykateľnej skrini alebo stačí, ak archív je prístupný len zamestnancovi, ktorý má prístup aj k personálnej agende?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.