7 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 19. 5. 2021
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 7. 2002

Zamestnanci budú vyslaní na pracovnú cestu v sobotu v SR. Na čo všetko majú zamestnanci v takomto prípade nárok? Zamestnávateľ im pripraví cestovný príkaz? Majú nárok na nadčasový príplatok aj príplatok za prácu v sobotu? Na pracovnú cestu pôjdu cca o 02:00 v noci. Budú mať nárok ešte aj na príplatok v noci?

Dátum publikácie: 16. 3. 2021
Autor: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2020

Reštaurácia poskytuje obedy zamestnancom iných firiem (odberatelia). Reštaurácia fakturuje odberateľom stravné lístky alebo skutočne vydané obedy? Počet predaných stravných lístkov sa nemusí zhodovať s vydanými obedmi pre zamestnancov danej firmy.

Dátum publikácie: 21. 12. 2020
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 3. 2021

Aké je číslo a dátum platnosti zákonov súvisiacich so zmenou v stravovaní od 1. 3. 2021? Aká je maximálna suma, ktorá môže byť poskytnutá zamestnancovi? Je tam oslobodenie od dane zo závislej činnosti a odvodov do Sociálnej a zdravotnej poisťovne?

Dátum publikácie: 21. 5. 2020
Autor: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2020

Spoločnosť má zamestnanca (Rakúšana), ktorý v dôsledku COVID-19 bol vyslaný do Rakúska, aby mohol svoju prácu vykonávať z domu, tzv. home office. To znamená, že sa nachádza na adrese svojho trvalého bydliska. Má nárok na diéty z toho titulu, že je v zahraničí a vykonáva prácu v zahraničí? Ak by bol na Slovensku, čo bežne býval, dostával stravné podľa § 152 Zákonníka práce. Ak bol na pracovnej ceste, dostával prislúchajúce diéty danej krajiny. Ako môže spoločnosť postupovať v tomto prípade? Má nárok na diéty danej krajiny, kde sa nachádza, lebo tam vykonáva prácu, aj keď z domu?

Dátum publikácie: 30. 9. 2019
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 3. 2015

Zamestnávateľ chce vodičom nákladných áut poskytovať stravovaciu nabíjateľnú kartu. Keďže však nevie, koľko budú jazdiť v priebehu mesiaca, tak zamestnávateľ nevie, ako má kartu nabiť. Akým spôsobom to má zamestnávateľ vyriešiť?

Dátum publikácie: 19. 9. 2019
Autor: Ing. Eva Gášpárová
Právny stav od: 1. 1. 2010

Slovenská firma zamestnáva Ukrajinca na práce vykonávané v EÚ. 1. Môže mu zamestnávateľ preplatiť cestu domov? Cenu letenky (letenka domov a naspäť) zahrnie do cestovných náhrad, ktoré budú uvedené vo výplatnej páske, tieto cestovné náhrady sa nezdaňujú – je to takto správne? Sú tieto náklady na letenku daňovým výdavkom spoločnosti?

Dátum publikácie: 4. 5. 2018
Autor: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Zamestnanci strávili 4 dni v Rakúsku, kde sa konalo školenie zamestnancov a porada. Ubytovanie sa zaúčtovalo do nákladov, pričom stravovanie sa zaznamenalo ako repre, t. j. nedaňový náklad. Zamestnanci si nevyúčtovali diéty. Je poskytnutá strava príjem zamestnanca, a teda má sa im to zdaniť ako nepeňažný príjem v mzde?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.