2 výsledky
Dátum publikácie: 10. 10. 2019
Autor: JUDr. Eva Tináková (advokátska kancelária MAPLE & FISH)
Právny stav od: 1. 4. 2002

Ako možno vymáhať škodu spôsobenú na motorovom vozidle (sanitke) od vodiča, ktorý je zamestnaný na dohodu o vykonaní práce? Ak spôsobí škodu zamestnanec na trvalý pracovný pomer, môže si zamestnávateľ nárokovať úhradu škody do výšky 4-násobku mzdy. Dohodári zodpovedajú do 1/3 svojej odmeny. Ako sa konkrétna odmena, z ktorej sa určí 1/3, vypočíta, keďže majú dohodnutú hodinovú odmenu?

Dátum publikácie: 5. 8. 2016
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 9. 2007

Zamestnanec, ktorý má u zamestnávateľa uzatvorený pracovný pomer na kratší pracovný čas a popri tom aj na dohodu, má niekoľko exekučných príkazov. Ako má zamestnávateľ postupovať pri výkone exekúcie? Má posudzovať každý príjem samostatne a z každého osobitne vykonať zrážky, alebo môže obidva príjmy spočítať a zrážky vykonať z tejto sumy?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.