7 výsledkov

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 30. 11. 2018
Autor: Ing. Jana Repáčová
Právny stav od: 1. 4. 2011

Ako urobiť ukončenie pracovného pomeru zamestnankyne, ktorá je na rodičovskej dovolenke a chce sa vrátiť do práce pred dovŕšením 3 rokov veku dieťaťa?

Dátum publikácie: 29. 11. 2018
Autor: Ing. Anna Mackovičová
Právny stav od: 1. 1. 2013

Zamestnanec s mesačnou mzdou 770 € mal v mesiaci marec fond 165 h a v danom mesiaci si tvorí konto pracovného času (KPČ) v hodnote 7,5 h = 35 €. Príde mesiac jún, ale v danom mesiaci nemá plný fond odpracovaný, z KPČ sa preto zoberie tých 7,5 h. Bude tomuto zamestnancovi natiahnutá mzda taká, aká do konta pracovného času vstúpila, teda tých 35 € alebo podľa aktuálnej mzdy za mesiac jún a fondu v danom mesiaci? Napríklad mohol mať v mesiaci jún mzdu 800 € a fond 172,5 h, teda za tých 7,5 h by bola mzda 34,78 €. Ak zo strany zamestnávateľa dôjde k preplateniu hodín z konta pracovného času, tak akou mzdou sa budú preplácať? Ide o to, že zamestnanec v tomto druhom prípade dosiahne fond pracovného času, ale zamestnávateľ mu chce preplatiť niektoré hodiny z tohto KPČ aj s nadčasovým príplatkom.

Dátum publikácie: 28. 11. 2018
Autor: Peter Martynek
Právny stav od: 1. 7. 2006

Musí mať zamestnanec, ktorý nastupuje ako vodič nákladného vozidla do zamestnania, vstupnú lekársku prehliadku, keďže ako vodič má platný preukaz - doklad o zdravotnej spôsobilosti?

Dátum publikácie: 28. 11. 2018
Autor: Peter Martynek
Právny stav od: 1. 9. 2007

Zamestnanec opätovne nastúpil na rovnakú pracovnú pozíciu k tomu istému zamestnávateľovi. Pri prvom pracovnoprávnom vzťahu k zamestnávateľovi absolvoval vstupnú lekársku prehliadku, ktorá je 2 mesiace stará. Koľko je platná vstupná lekárska prehliadka? Musí byť vykonaná pri každom pracovnoprávnom vzťahu?

Dátum publikácie: 27. 11. 2018
Autor: JUDr. Eva Tináková (advokátska kancelária MAPLE & FISH)
Právny stav od: 1. 9. 2007

Firma má viacero odštepných závodov v rôznych mestách. Musia mať pracovníci na rovnakých pozíciách rovnaké mzdové podmienky v iných mestách (čiže odštepných závodoch)? 

Dátum publikácie: 26. 11. 2018
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 8. 2014

Zamestnávateľ zamestnáva vodičov z povolania, kde má veľkú fluktuáciu. Vodiči potrebujú na výkon povolania doklad o zdravotnej spôsobilosti a aj doklad o psychickej spôsobilosti. Je zamestnávateľ povinný preplácať tieto lekárske prehliadky?

Dátum publikácie: 26. 11. 2018
Autor: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 1. 2008

Zamestnávateľ chce použiť sociálny fond na regeneráciu pracovnej sily v súlade s § 5 ods. 7 písm. d) zákona o dani z príjmov. Rekreačné zariadenie zamestnávateľ nevlastní, ale si ho prenajme. Musí byť rekreačné zariadenie uzatvorené pre verejnosť a dostupné iba pre zamestnancov zamestnávateľa, aby tento príjem nebol považovaný za nepeňažný príjem na strane zamestnanca? Je potrebné uzatvoriť zmluvu s prevádzkovateľom zariadenia s dohodou konkrétnych podmienok ako prevádzkový čas a podobne?

Partner