3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 14. 12. 2018
Autor: Redakcia - Zisk manažment
Právny stav od: 1. 12. 2018

Pracovný pohovor patrí medzi najpodstatnejšie časti náborového procesu. Ako viesť pohovor, aby ste vybrali najvhodnejších kandidátov?

Dátum publikácie: 14. 12. 2018
Autor: Ing. Jarmila Strählová
Právny stav od: 1. 12. 2018

V praxi sú časté prípady, kedy je potrebné peňažné plnenie, ktoré zamestnancovi patrí, odvodiť od priemerného zárobku. Preto je stanovenie správnej výšky priemerného zárobku zamestnanca jednou z dôležitých úloh mzdového pracovníka. Priemerný zárobok sa počíta z údajov z predchádzajúceho štvrťroku a jeho výška sa použije v aktuálnom štvrťroku.

Dátum publikácie: 14. 12. 2018
Autor: Ing. Martina Švaňová

Nárok na dovolenku vzniká výlučne zamestnancovi v pracovnom pomere, a to na základe pracovnej zmluvy. Je to právo zamestnanca, ktoré sa nedá preniesť na inú osobu. Zamestnávateľ by mal trvať na tom, aby každý jeho zamestnanec dovolenku, na ktorú mu v príslušnom kalendárnom roku vzniká nárok, aj v príslušnom kalendárnom roku vyčerpal.

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.