231 výsledkov
...

Mzdové porovnanie slúži na zistenie úrovne odmeňovania voči konkurencii, resp. celej SR. Umožňuje personalistom nastaviť výšku a štruktúru miezd aspoň na úroveň okolitých podnikov s cieľom predísť zbytočným odchodom skúsených pracovníkov pre „pár eur“.

Logo_Spravodajstvo

Kým v súčasnosti sa daňovo-odvodové zvýhodnenie trinásteho platu podmieňuje tým, aby bol takýto plat najmenej v sume priemerného mesačného zárobku, po novom bude stačiť trinásty plat v pevnej sume 500 eur.

Spoločnosť TREXIMA Bratislava ponúka unikátnu možnosť vypracovania komplexného porovnania mzdových a pracovných podmienok vo vašej spoločnosti.

farebna_kartoteka.jpg

Definícia oprávnenej osoby, sprostredkovateľa, subdodávateľa a ich povinnosti, konanie v prípade bezpečnostných incidentov.

Logo_Spravodajstvo

Potom nebude musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 1. apríla 2019, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2018 presiahli sumu 1 915,01 eura.

vector_online-rozhovor_375x250_mc.jpg

Ak sa chcete dozvedieť viac k téme ročného zúčtovania dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2018, položte otázku našej odbornej poradkyni Viere Kubankovej v online rozhovore dňa 14. 2. 2019 od 13,00 hod. do 14,00 hod.

Logo_Spravodajstvo

Správca daní zverejnil na svojom portáli tlačivá k žiadostiam o certifikáciu pokladničného programu a chráneného dátového úložiska.

tt_nove-videoskolenia-nemazat.jpg

Videoškolenie zamerané na uplatnenie nezdaniteľnej časti na daňovníka, na manželku, na doplnkové dôchodkové sporenie a uplatnenie daňového bonusu na deti či ročné zúčtovanie dane.

Logo_Spravodajstvo

Dávky v hmotnej núdzi a príspevky k týmto dávkam sa od začiatku apríla tohto roka zvýšia. Vyplýva to z novely zákona o pomoci v hmotnej núdzi, ktorú podpísal prezident SR Andrej Kiska.

rekreacia ziadost.jpg

Zákonom č. 347/2018 Z. z., ktorým sa menil a dopĺňal zákon o podpore cestovného ruchu a dopĺňali niektoré zákony, bol s účinnosťou od 1. januára 2019 v súvislosti so zavedením príspevku na rekreáciu novelizovaný aj Zákonník práce.

...

Partner