Finančná správa sprístupnila podstránku venovanú otázkam a odpovediam k daňovým povinnostiam

FR SR na svojej novovytvorenej podstránke poskytuje aktuálne informácie o daňových povinnostiach v súvislosti so súčasnou situáciou.

Dátum publikácie:23. 3. 2020
Autor:Finančné riaditeľstvo SR, Redakcia

otaznik

Aktualizácia 23. 3. 2020

FR SR upozorňuje svojich daňovníkov, že na svojom portáli sprístupnilo samostatnú podstránku, ktorá je venovaná téme koronavírus a jeho vplyv na daňové povinnosti. Okrem stále dopĺňaných otázok a odpovedí, ako napr. čo v prípade, že sa naša finančná situácia zhoršila a nevieme zaplatiť preddavky, kedy mám zaplatiť daň, ak som už daňové priznanie podal, čo v prípade, ak nestihneme pre karanténu podať daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty..., tu nájdete aj informácie o tom, čo finančná správa ďalej chystá s cieľom preklenúť toto náročné obdobie. Tiež upozorňuje na možnosť využitia chatboxu TAXANA na svojej stránke.

stránka FR SR: Koronavírus – opatrenia

FR SR rozširuje svoje služby tiež o tzv. Skype for business. Cieľom je technická podpora pri podávaní daňového priznania, teda pre klientov, ktorí potrebujú zdieľať obrazovku pre zjednodušenie elektronického podávania dokumentov cez portál finančnej správy. Služba je pre každého klienta, ktorý dostane od konzultanta call centra finančnej správy mailovú pozvánku na schôdzu Skype for business. Sám sa rozhodne, či túto pozvánku prijme. Služba je bezplatná.  

Presný postup nájdete na stránke finančného riaditeľstva TU.

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace dokumenty

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner